25 lipca obchodzone były imieniny Krzysztofa. Z tej okazji w weekend 27–28 lipca pałac Krzysztofory zaprosił na swoje imieniny. W programie przygotowano liczne warsztaty, wystawy, przedstawienia i pokazy.
W tym roku tematem przewodnim święta pałacu Krzysztofory były dawne stroje i ubiory mieszkańców Krakowa. Wydarzenie skoncentrowane było na wystawie stałej „Kraków od początku, bez końca”, na której wiele miejsca poświęcono dawnym strojom. Strój noszony na co dzień, jak i od święta, uznawany był za wyznacznik stanu społecznego. Na przestrzeni wieków moda damska oraz męska nie tylko ulegały zmianom, ale także, zwłaszcza przy wyjątkowych okazjach, rządziły się swoimi prawami. Mimo że inne stroje nosili mieszkańcy Krakowa, a inne podkrakowskich wsi, z czasem to właśnie strój mieszkańców podkrakowskich Bronowic stał się nie tylko synonimem stroju krakowskiego, ale także symbolem polskości.
Podczas tegorocznego święta pałacu Krzysztofory nie zabrakło typowych dla Imienin Krzysztofa atrakcji. Wydarzenie zapowiedział spacer śladem dawnych krakowskich konfekcji. W imieninowy weekend zorganizowane zostały tematyczne oprowadzania po wystawie stałej, w trakcie których zwiedzający mogli przymierzyć kopie dawnych strojów. Na temat mody opowiedzieli zaproszeni goście. W programie znalazły się także propozycje dla najmłodszych w postaci przedstawienia, pokazu filmu i warsztatów krawieckich. Można było zobaczyć pokaz mody strojów historycznych, w którym każdy mógł spróbować własnych sił, prezentując dawne stroje mieszkańców Krakowa. Wśród zaplanowanych wydarzeń nie zabrakło także tradycyjnych imieninowych słodkości. Podczas Imienin Krzysztofa, jako zwieńczenie wydarzenia, zaplanowany został także bal w strojach historycznych, który odbył się we wnętrzu najbardziej reprezentacyjnej sali pałacowej, tj. sali Baltazara Fontany.