górne tło

O zielonej komunikacji, czyli zwiedzanie dopasowane do potrzeb

Jak opowiedzieć osobom ze specjalnymi potrzebami o ekologicznym transporcie? Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej, Muzeum Inżynierii i Techniki oraz firma InPost mają na to aż pięć sposobów. Rozumiem, poruszam się, widzę, słyszę, czuję – to motywy przewodnie pięciu spotkań w ramach cyklu „Zielona komunikacja. Zielono nam”, podczas których osoby ze specjalnymi potrzebami będą mogły zwiedzić wystawę „Miasto. Technoczułość” przy ul. św. Wawrzyńca 15. Wydarzenie odbywa się od 27 do 31 sierpnia.

Oprócz wspierania osób ze specjalnymi potrzebami, celem cyklu „Zielona komunikacja. Zielono nam” jest promocja ekologicznego transportu. W Muzeum Inżynierii i Techniki, zwiedzający będą mieli okazję przekonać się, jak wyglądał transport kiedyś, a jak prezentuje się współcześnie. Sprawdzą także, w jaki sposób zmienił się na ekologiczny.

W trakcie oprowadzania po wystawie „Miasto. Technoczułość”, uczestnicy i uczestniczki spotkań zwiedzą hale z zabytkowymi tramwajami oraz zobaczą pierwsze produkowane w Polsce samochody. Dotrą również do przestrzeni wystawy, gdzie ilość i mnogość wielośladów i jednośladów wskaże, jak myślenie o transporcie przez ostatnie lata się zmieniało i nadal zmienia. Podczas zwiedzania nie zabraknie także wielu ciekawostek i informacji o śladzie węglowym. Uczestnicy i uczestniczki spróbują go również sami obliczyć.

Oprowadzanie potrwa około 90 minut. Część grup jest już zrekrutowana, wciąż są jednak wolne miejsca. W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt mailowy: katarzyna.zielinska@mit.krakow.pl lub telefoniczny: 515 411 413.

Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej

Organizatorami cyklu „Zielona komunikacja. Zielono nam” są Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej, Muzeum Inżynierii i Techniki oraz firma InPost. Wydarzenie odbędzie się w ramach Tygodnia dostępności.

Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej