Do 27 września trwa głosowanie w budżecie obywatelskim. Jak co roku, podczas głosowania na projekty budżetu obywatelskiego można oddać głos nie tylko elektronicznie, ale także tradycyjnie, w stacjonarnych punktach w każdej dzielnicy miasta. W tym roku dostępnych jest aż 190 takich miejsc.
Każdego roku jesienią, już od 11 lat zachęcamy do oddania głosu na projekty zgłoszone przez mieszkańców Krakowa, które zmieniają nasze miasto. A jest w czym wybierać, bo do dyspozycji mamy 690 projektów, w tym 119 ogólnomiejskich i 571 dzielnicowych.
Pomysły krakowian, które zostały ujęte w projektach, obejmują szeroki wachlarz działań, wśród nich jest odnowienie parków i miejsc zielonych, zgłoszone zostały też nowe place zabaw, udogodnienia na drogach, warsztaty dla dzieci oraz dorosłych, jak również akcje zdrowotne.
Aby przybliżyć mieszkańcom ideę głosowania, promujemy budżet obywatelski m.in. w stacjach radiowych, w komunikacji miejskiej, poprzez city lighty, banery i plakaty w przestrzeni miasta oraz w social mediach. W ubiegłym tygodniu wnioskodawcy otrzymali także dawkę wiedzy w formie szkolenia „Kawa z BO”, jak promować swój projekt w mediach społecznościowych.
Do 27 września głosujemy na projekty zgłoszone do 11. edycji budżetu obywatelskiego. Lista projektów dostępna jest na stronie budzet.krakow.pl.
Głosujemy na trzy projekty dzielnicowe i trzy ogólnomiejskie. Głos możemy oddać online, logując się przez własne konto na stronie budzet.krakow.pl, albo tradycyjnie, w stworzonych specjalnie punktach na terenie całego Krakowa.
190 punktów do głosowania będzie w filiach bibliotek, domach kultury, szkołach, w siedzibach rad dzielnic, a także parkach. W tych miejscach będą zbierać głosy wyłącznie osoby z identyfikatorami Urzędu Miasta Krakowa.
Sprawdź dni i godziny otwarcia oraz wykaz stacjonarnych punktów do głosowania [PDF].