górne tło

Kraków działa na rzecz pomocy pokrzywdzonym w środowisku pracy

Jak skutecznie reagować na przemoc w miejscu pracy? Jak zapobiec jej eskalacji? Jak rozmawiać z zespołem o problemie i jak realnie pomóc osobom poszkodowanym, bez strat dla pracodawcy, w oparciu o polskie prawo i polskie realia? W Krakowie powstaną rekomendacje w zakresie udzielania skutecznej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w środowisku pracy.

Nad odpowiedziami pochyli się krakowski zespół, złożony z ekspertów prawa, reprezentantów osób poszkodowanych i sprawców, ośrodka interwencji kryzysowej, przedstawicieli krakowskich oraz małopolskich urzędów, instytucji i sektora prywatnego w tym policji, który w ramach społecznego projektu „Rekomendacje w zakresie udzielania pomocy osobom poszkodowanym przemocą w środowisku pracy” stworzy wytyczne, możliwe do wdrożenia w wewnętrznych politykach antymobbingowych. Zakończenie prac, uwieńczonych publikacją rekomendacji zaplanowano na czerwiec 2025 roku.

– Zależy nam na tym, aby Otwarty Kraków będący jednocześnie siedzibą Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego stał się inicjatorem dobrych zmian w zakresie skutecznego przeciwdziałania przemocy w środowisku pracy, a inne miasta i województwa poszły w nasze ślady – podkreśla Iwona Siekierska, prezeska Fundacji Start Tango, organizatora projektu. 

Projekt, realizowany w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego otrzymał honorowe patronaty Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara oraz Prezydenta Miasta Krakowa Aleksandra Miszalskiego.

Więcej informacji na stronie fundacjastarttango.pl.