górne tło

Drużyna Wisły Kraków w amp futbolu zwycięzcą Ligii Mistrzów

Puchar Ligii Mistrzów trafi do Krakowa! Wczoraj, po niezwykle emocjonującym meczu, to trofeum wywalczyła drużyna Wisły Kraków w amp futbolu. W finale Wiślacy pokonali 2:1 mistrza Hiszpanii – CD Flamencos Amputados.

To był trzeci z rzędu finał Wisły Kraków w tych rozgrywkach, pierwszy zwycięski. We włoskim Sassuolo, gdzie odbywał się tegoroczny turniej Ligi Mistrzów w amp futbolu, zawodnicy z krakowskiego klubu nie mieli sobie równych. W trakcie turnieju wygrali wszystkie mecze. W fazie grupowej pokonali Sahinbey Belediye 3:0, Everton 8:0 oraz Cork City FC 3:1. W półfinale Wiślacy zmierzyli się z zespołem Vicenza Calcio Amputati. Ten mecz również pewnie wygrali – 4:1.

W finale rywalem Białej Gwizdy była drużyna CD Flamencos Amputados. Mecz rozpoczął się dla naszych zawodników znakomicie – Wisła Kraków wyszła na prowadzenie już w 13. minucie po golu Przemysława Świercza. Hiszpanom udało się wyrównać na początku drugiej połowy, ale tylko na chwilę. Wiślacy odpowiedzieli błyskawicznie – w 48. minucie (dwie minuty po golu rywali) decydującą bramkę strzelił David Mendes. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i to zawodnicy z naszego miasta wznieśli puchar Ligii Mistrzów.

Ogromne gratulacje dla zespołu przekazał prezydent Krakowa Aleksander Miszalski. Przypomnijmy, że Kraków regularnie wspiera turnieje amp futbolowe i promuje tę dyscyplinę. Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych AMP Futbol Kraków było także uczestnikiem miejskiego programu „Ambasadorzy krakowskiego sportu”.