W niedzielę, 20 października z ul. Lema przed TAURON Areną Kraków, razem z uczestnikami 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, na trasę wyruszyli też biegacze biorący udział w „Czanieckiej Piątce”.
W trakcie swojej rywalizacji na 5 km okrążyli Park Lotników Polskich i obiekty krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, a na koniec, tak jak później półmaratończycy, finiszowali na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.
Pokonanie ostatnich metrów biegu w wyjątkowej scenerii – w blasku świateł w przyciemnionej TAURON Arenie Kraków, przy dopingu kibiców zgromadzonych w hali – to nie lada gratka i zastrzyk endorfin. Zgodnie zaświadczają o tym wszyscy, którzy brali już udział w Cracovia Półmaratonie Królewskim czy właśnie w zmaganiach na 5 km.
Na starcie „Czanieckiej Piątki” stanęła rekordowa liczba uczestników towarzyszącej półmaratonowi rywalizacji na dystansie 5 km. W biegu wzięli udział też nastolatkowie od 13 roku życia. Trasę należało pokonać w regulaminowym limicie czasu – do 40 minut od przekroczenia linii startu, miała oznaczone wszystkie kilometry.
Start: ulica Lema (jezdnia wschodnia, w rejonie skrzyżowania z ul. Dąbską) – przed TAURON Areną Kraków
Meta: TAURON Arena Kraków
Nie koszulka, a koszulki – dokładnie cztery: zielona, niebieska, biała i czarna – zostały przygotowane dla uczestników biegu na 5 km „Czaniecka Piątka”. Kolorowy peleton składający się z 1500 uczestników zafiniszował, tak jak uczestnicy 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, 20 października w TAURON Arenie Kraków.
Techniczne koszulki marki ASICS, które uczestnicy biegu znaleźli w pakietach startowych, są wykonane w 100% z materiałów pozyskanych z recyklingu. W poprzednich edycjach stosowane były koszulki bawełniane. Skąd zmiana? Działania eko są stałym elementem biegów Królewskiej Triady Biegowej i wydarzeń towarzyszących oraz jednym z priorytetów naszego sponsora technicznego, marki ASICS. Zamiast zlecać produkcję koszulek, wspólnie z ASICS przewietrzyliśmy magazyny. Efekt kolorowego peletonu uzyskany dzięki upcyklingowi koszulek niezagospodarowanych w poprzednich biegach był nie tylko przyjemny dla oka, ale też korzystny dla środowiska.