Urząd Miasta Krakowa zaprasza ojców nastoletnich dzieci (powyżej 9. roku życia) do udziału w warsztatach empatycznej komunikacji. Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, nauczą się uważnego słuchania i zasad komunikacji bez przemocy (NVC) oraz zadbają o własne potrzeby w aspekcie rodzicielstwa.
Okres dojrzewania jest czasem intensywnych zmian fizycznych, emocjonalnych i psychologicznych u dziecka. To okres budowania autonomii, który może zmienić dotychczasową dynamikę życia rodzinnego. Ojciec, który jest obecny i otwarty na rozmowę, może pomóc nastolatkowi w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, lękami i stresem. Daje poczucie bezpieczeństwa, co jest kluczowe dla zdrowego rozwoju psychicznego dziecka. Wzajemne relacje między ojcem a nastolatkiem mają głęboki wpływ na samoocenę dziecka, poczucie własnej wartości oraz umiejętności radzenia sobie z trudnościami.
Jeśli czujesz się zagubiony i zaskoczony zmiennymi nastrojami Twojego dziecka, jeśli nie wiesz jak egzekwować ustalone zasady, a jednocześnie wspierać swoje dziecko w trudnych chwilach ten warsztat jest dla Ciebie!
Zapraszamy ojców z Gminy Miejskiej Kraków, którzy chcieliby poprawić swoje kompetencje rodzicielskie, a także popracować nas swoją elastycznością psychologiczną. Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, nauczą się uważnego słuchania i zasad komunikacji bez przemocy (NVC) oraz zadbają o własne potrzeby w aspekcie rodzicielstwa.
Warsztaty będą odbywać się w małych grupach (max. 16 osób). Czas trwania: 3,5 godziny.
Miejsce: Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych, ul. Zabłocie 22 (budynek B).
Udział w warsztacie jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy poprzez formularz.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa. Więcej informacji na stronie Krakowskiej Karty Rodzinnej.