górne tło

Grudzień w pałacu Potockich

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią słynne długie, ciemne wieczory, które wcale nie muszą być ponure. Do 18 grudnia w pałacu Potockioch czeka istne zatrzęsienie atrakcji – jedenaście premier literackich, dwa koncerty, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych. Odbędą się także spotkania m.in. z Katarzyną Bellingham, Michałem Choińskim, Arturem Domosławskim, Ignacym Karpowiczem, Ablem Korzeniowskim i Karoliną Krasny.

Wydarzenia literackie

Wydarzenia muzyczne

W sezonie świątecznym także w pałacu Potockich rozbrzmiewają kolędy i pastorałki. 8 grudnia o godz. 16.00 w koncercie „Opowieść zimowa” wystąpią soliści, zespoły wokalne i zespoły instrumentalne związani ze Szkołą Muzyczną I st. nr 1 im. St. Wiechowicza, którzy podczas muzycznej podróży w różne regiony świata pokażą rozmaite bożonarodzeniowe tradycje. 18 grudnia o godz. 18.00 w trakcie koncertu w wykonaniu uczniów POSM II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie zabrzmią polskie piosenki z lat 70. i 80.

Wydarzenia dla dzieci

W programie pałacu Potockich nie mogło zabraknąć „Literackich Chwil” – niedzielnych warsztatów dla dzieci i rodzin, podczas których pałac Potockich opanowuje energia najmłodszych entuzjastów literatury. W ich trakcie odkrywana jest niezwykłość świata, nieznana radość tworzenia i czytania. Warsztaty poprowadzą Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – twórcy Inspiro, organizatorzy setek warsztatów dla dzieci i nagradzani animatorzy kultury. Tym razem warsztaty odbędą się 1 i 8 grudnia o godz. 10.00.

Szkoła patrzenia

„Szkoła patrzenia” to cykl warsztatowych spotkań dla osób, które chcą bardziej świadomie czytać obrazy i korzystać z nich, a także lepiej rozumieć współczesną rzeczywistość: społeczną, medialną, polityczną. Tym razem „Szkoła patrzenia” zaprasza na dwa spotkania: 7 grudnia o godz. 12.00 pod hasłem „Jak zobaczyć nowych Polaków?” i 14 grudnia o godz. 12.00 pod hasłem „Jak zobaczyć przyszłość?”. „Szkoła patrzenia” to wydarzenie płatne; obowiązują zapisy. Jego organizatorem jest Fundacja Sztuk Wizualnych.


Szczegółowe informacje o spotkaniach znajdują się na stronie pałacu Potockich.

Na większość wydarzeń obowiązują zapisy lub darmowe wejściówki dostępne na stronie.