górne tło

Emocje, relacje i komunikacja – jak pracować z klasą?

W dobie wszechobecnej technologii coraz częściej zdajemy się na pośredników: ekran, słuchawkę, ciąg liter, a tracimy chęć do pielęgnowania osobistych kontaktów – do tego stopnia, że 17 grudnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz. Ponieważ umiejętność dobrej komunikacji, poza rodziną, kształtujemy także w szkole, jedna z krakowskich poradni zaprasza nauczycieli i wychowawców na warsztaty „eMOCje z klasą”.

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna pn. „Krakowski Ośrodek Kariery” zaprosiła do współpracy ekspertów i praktyków, którzy temat, jakim są emocje ucznia wchodzącego w wiek nastoletni, przedstawią z trzech perspektyw: psychiatrycznej, psychologicznej i pedagogicznej.

Konferencja, obejmująca wykłady i warsztaty, odbędzie się 17 grudnia w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych (ul. Zabłocie 20.22) i adresowana jest do nauczycieli i wychowawców pracujących w szkołach podstawowych.

Prelegenci będą mówić m.in. o tym, jak zarządzać emocjami w klasie, jak wspierać uczniów w skutecznej komunikacji, opartej na wzajemnym szacunku, jak współpracować w zespole. Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnej szkoły, która powinna dbać nie tylko o rozwój intelektualny, ale również emocjonalny i społeczny. Myślą przewodnią i celem tych działań jest uczeń wyregulowany emocjonalnie, który współpracuje w zintegrowanym i bezpiecznym dla siebie zespole klasowym.

Konferencja jest częścią projektu „sKOK w kompetencje”, skierowanego do nauczycieli i wychowawców oraz uczniów klas IV krakowskich szkół podstawowych, w ramach którego raz w miesiącu odbywają się warsztaty poruszające temat szeroko rozumianych kompetencji miękkich.

Dodatkowe informacje i zapisy na konferencje na stronie.

Program w pliku [pdf]