Interpelacje, składane w sprawach o istotnym znaczeniu dla gminy oraz zapytania, dotyczące aktualnych problemów gminy oraz uzyskania informacji o ich stanie faktycznym, to jedno z narzędzi pracy radnych miasta Krakowa. Zapraszamy do przeglądu tematów 12 interpelacji, które w terminie od 31 grudnia do 10 stycznia złożyło siedmioro radnych.
Łukasz Maślona interpeluje w sprawie remontu ul. Langiewicza i przejścia dla pieszych na ul. Kamiennej.
Agnieszka Łętocha interpeluje w sprawach uciążliwości hałasu generowanego przez sygnalizację akustyczną dla niewidomych na przejściach dla pieszych przy ul. Tadeusza Kościuszki oraz wyceny zakupu i montażu koszy na psie odchody.
Bartłomiej Kocurek interpeluje o podjęcie działań zmierzających do wyjaśnienia sytuacji oraz poprawy warunków infrastrukturalnych i organizacji ruchu na ul. Ojcowskiej, w szczególności w kontekście istniejącej i użytkowanej przestrzeni pobocza po stronie budynków o numerach nieparzystych.
Piotr Moskała złożył do Prezydenta Miasta Krakowa kilka interpelacji, w których prosi o: ponowną analizę możliwości publicznego udostępnienia obrazu z kamery znajdującej się przy przepuście pod ul. Lublańską (w ciągu potoku Sudół Dominikański), podjęcie pilnych działań w celu przyspieszenia remontu południowej jezdni estakady nad al. 29 Listopada oraz wyznaczenie dodatkowego miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością przy ul. Celarowskiej 16. Radny wnosi również o modernizację systemu pozwalającego na skuteczne wyszukiwanie wydanych pozwoleń na budowę oraz o poprawienie oznakowania parkometrów, a dokładniej strefy, w której aktualnie znajduje się kierowca.
Łukasz Gibała składa interpelację w sprawie planowanej wycinki przy ulicy Juliusza Lea.
Michał Ciechowski interpeluje w sprawie koordynacji rozkładów linii autobusowych i możliwości rozważenia zatrzymywania się linii autobusowej 317 na przystanku „UR al. 29 Listopada".
Rafał Nowak porusza w interpelacji temat sprzedaży biletów KMK.
Pełna treść interpelacji jest dostępna TUTAJ.