Zapraszamy na dwa koncerty Capelli Cracoviensis z cyklu Wielka encyklopedia muzyki, które odbędą się 10 i 24 lutego o godz. 20:00 w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach (Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie). Magiczny Kraków wraz z organizatorami przygotował 5 podwójnych wejściówek.
W czwartek 10 lutego wystąpią Waldemar Gromolak (gitara) i Capella Cracoviensis pod dyrekcją Wojciecha Rodka. W programie: Ponce - Concierto del Sur i Dvořák - 5. Symfonia. Z kolei w czwartek 24 lutego Capella Cracoviensis wystąpi pod dyrekcją Andreasa Speringa. W programie: Schumann - Ouvertüre Braut von Messina oraz 2. Symfonia. Bilety na koncerty są dostępne w cenie 30 i 20 zł. Dodatkowe informacje: www.capellacracoviensis.pl.
WYGRAJ BILETY
Aby wziąć udział w losowaniu zaproszeń wystarczy napisać dlaczego chcielibyście Państwo pójść na te właśnie koncerty.
Odpowiedzi (zawierające imię, nazwisko, adres i nr kontaktowy nadawcy) prosimy przesyłać do 9 lutego, do godz. 12.00 na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (w temacie proszę wpisać Capella Cracoviensis).
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w tym samym dniu. Laureaci, o terminie i sposobie odbioru nagród zostaną poinformowani indywidualnie. Prosimy o załączenie następującego oświadczenia: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez UMK swoich danych osobowych na potrzeby konkursu".
Capella Cracoviensis to zespół specjalizujący się w stylowym wykonywaniu muzyki minionych epok. Swoje projekty realizuje m.in. dzięki konsekwentnemu wsparciu Miasta Krakowa. Przy realizacji na historycznych instrumentach barokowych oper i oratoriów (ostatnio: Händel – Amadigi, Deborah, Rodelinda, Vivaldi – Griselda, Bach – Pasja wg św. Jana, Weihnachtsoratorium) z CC współpracują muzycy znani z tak renomowanych zespołów, jak Il Giardino Armonico, L'Europa Galante, Orchestra of the 18th Century, L'Arpeggiata. Gośćmi CC są także m.in. Andrew Parrott, Paul Goodwin, Sirkka-Liisa Kaakinen, Les Sacqueboutiers de Toulouse, Ensemble Oltremontano, Nachtmusique.
Capella Cracoviensis powstała w 1970 r. z inicjatywy Stanisława Gałońskiego, w celu wykonywania rzadkiej wówczas na estradach muzyki dawnej. Od listopada 2008 roku dyrektorem i szefem artystycznym jest Jan Tomasz Adamus. (KF)