Komisja Rodziny i Polityki Społecznej RMK zajęła się problemem dożywiania, zespołami ds. przeciwdziałania przemocy i przedolimpijskimi konsultacjami społecznymi. Przyjęto także plan pracy.
Jednogłośnie przyjęto pozytywną opinię w sprawie zmian w uchwale dotyczącej określenia trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania. Pozytywnie zaopiniowano także projekt przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Krakowa na temat udziału miasta w staraniach o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich.
Projekt dotyczący przyjęcia programu osłonowego w sprawie udzielania mieszkańcom Gminy Miejskiej Kraków pomocy w zakresie dożywiania również otrzymał pozytywną opinię, choć wnioskowano o wprowadzenie autopoprawki dotyczącej czasu na orzeczenie o potrzebie tego rodzaju pomocy. – Projekt to cenna inicjatywa w sytuacji, gdy rząd wycofuje się z dożywiania, ale martwi mnie to, że ocena sytuacji objętych pomocą osób rozciąga się aż na sześć miesięcy. Moim zdaniem pracownikom MOPS na zbadanie sprawy i np. konsultacje z dyrekcją szkoły zupełnie wystarczą 3 miesiące - mówił radny Krzysztof Durek. Zapowiedziano ujęcie tego postulatu w autopoprawce.