Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Park Reduta i odszkodowania dla mieszkańców ul. Myślenickiej

O głośną już sprawę przetargu na wykonanie Parku Reduta pyta w swojej interpelacji radny Łukasz Gibała. Radny Michał Starobrat interweniuje w sprawie odszkodowań dla mieszkańców w związku w przebudową ul. Myślenickiej, a radna Małgorzata Jantos prosi o pozwolenie na kontynuowanie działalności Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych.

Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

- Inwestycja polegająca na realizacji Parku Reduta była długo wyczekiwana przez mieszkańców  Krakowa – pisze radny Łukasz Gibała. Jednakże, mimo że na park wydano 13 mln zł to zrealizowana infrastruktura nie odzwierciedla kompletu potrzeb użytkowników.  Zaniechano realizacji kładki pieszo-rowerowej na potokiem Sudół Dominikański od strony ulicy Rozrywka, mimo, iż połączenie to było postulowane na etapie projektowania parku. Wejścia do parku od ulicy ks. Mikołaja Kuczkowskiego, które wiodą po schodach, nie zostały wyposażone w poręcze. Zamiast tego w parku jest bardzo dużo koszy na śmieci. Radny dopytuje m.in., czy podmiot dostarczający kosze na śmieci został wyłoniony w procedurze przetargowej i czy były inne podmioty, które oferowały tańsze kosze na śmieci? Radny prosi także o informację, czy planowany jest montaż poręczy przy wszystkich wejściach do parku oraz w samym parku w miejscach, gdzie znajdują się schody, a także czy miasto podjęło działanie w przedmiocie budowy kładki nad potokiem Sudół Dominikański.

Radny Michał Starobrat prosi o zwrócenie uwagi i interwencję w sprawie kolejnych wydłużeń terminów wydania decyzji przez Wydział Skarbu UMK w sprawie odszkodowań lub wypłat dla mieszkańców w związku w przebudową ul. Myślenickiej. Mieszkańcy okolic I etapu rozbudowy ulicy poinformowali radnego, że czują się ignorowani z powodu braku decyzji Wydziału Skarbu w ich sprawie. Z nieznanych powodów terminy są przesuwane. Jak przekonuje radny, wypłaty odszkodowań powinny być wykonywane priorytetowo, tak aby przy kolejnych inwestycjach nie panowało przekonanie, że miasto działa na szkodę mieszkańców.

Radna Małgorzata Jantos zwróciła się z prośbą o zestawienie danych dotyczących kosztów płacowych ponoszonych przez Urząd Miasta Krakowa, jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie w 2018 r.

W drugiej interpelacji radna Jantos poprosiła o wyrażenie zgody na kontynuację nauki na III etapie edukacyjnym dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 przy Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych. Radna uzasadnia, że jest to jedyna oferta edukacyjna dla uczniów niesłyszących ze sprzężeniem. Dzieci, o których mowa, uczą się w szkole od początku, są ze sobą i nauczycielami zżyte, więc rozbicie tej wspólnoty będzie miało dla nich negatywne konsekwencje psychiczne.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-01-17
Data aktualizacji: 2020-01-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź