Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków w międzynarodowym gronie dzieli się dobrymi praktykami w zakresie polityki rodzinnej

Podczas II Europejskiej Konwencji Gmin Przyjaznych Rodzinie, która odbyła się w dniach 24-25 marca w formule online, Kraków zaprezentował wybrane miejskie projekty zrealizowane na rzecz rodzin w trakcie pandemii Covid-19.

Fot. unsplash.com

Konferencja, realizowana pod hasłem: „W kierunku Europy Przyjaznej Rodzinie”, była organizowana w ramach Europejskiej Sieci Samorządów Przyjaznych Rodzinie, do której Kraków należy od listopada 2019 roku. Celem tej międzynarodowej inicjatywy jest wspieranie oraz promowanie prowadzonej lokalnie polityki na rzecz rodzin. Misją sieci jest zapewnienie europejskim gminom wsparcia, narzędzi oraz zasobów służących rozwijaniu i ulepszaniu kultury przyjaznej rodzinie poprzez wspólny proces planowania i samooceny, wymianę doświadczeń i pozytywnych praktyk.

Organizatorami konferencji w Tallinie (Estonia), były Europejska Konfederacja Dużych Rodzin oraz Estońskie Stowarzyszenie Dużych Rodzin. Prorodzinne działania Krakowa na międzynarodowym forum przybliżyła Marzena Paszkot – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. 

– Pandemia wraz z przedłużającymi się obostrzeniami bardzo mocno dotyka dzieci i przekłada się na funkcjonowanie całych rodzin. W tej sytuacji działania wynikające z odpowiednio przygotowanej polityki rodzinnej miasta nabierają jeszcze większego znaczenia. Staramy się, by w tych niełatwych miesiącach krakowskie rodziny miały zapewnione potrzebne wsparcie miasta. Podczas konferencji przedstawimy wybrane projekty, które realizujemy w Krakowie w czasie pandemii Covid-19. Przybliżymy działania realizowane na rzecz rodzin, opowiemy o funkcjonowaniu miasta w nowych warunkach oraz o tym, jak podtrzymujemy otwartość Krakowa na potrzeby mieszkańców – zapowiadała Marzena Paszkot.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny dodała, że udział w konferencji jest okazją do zaprezentowania m.in.: Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ (w tym akcji Lato/Zima z KKR 3+), funkcjonowania Klubów Rodziców z dziećmi do lat 3, inicjatywy Zielony Domek (czyli specjalistycznego wsparcia psychologicznego dla rodziców dzieci do lat 3 z problemami natury psychologicznej), a także projektu Strefa Nastolatka (warsztaty wpierające dla młodzieży) i Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej.

Konferencja miała charakter otwarty, odbyła się w języku angielskim, udział wymagał wcześniejszej rejestrację na stronie organizatora. Program II Europejskiej Konwencji Gmin Przyjaznych Rodzinie dostępny jest tutaj [PDF].

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-03-22
Data aktualizacji: 2021-03-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź