Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc Ukrainie, flagi UE i ceny paliw

Grupa radnych oraz kluby radnych Nowoczesny Kraków oraz Przyjazny Kraków złożyli projekty uchwał i rezolucji do Kancelarii Rady Miasta Krakowa.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Ukraiński „Plan Marshalla”

Projekt rezolucji „Irpień” według druku nr 2715-R, złożony przez grupę radnych dotyczy rozpoczęcia prac nad "ukraińskim Planem Marshalla", czyli programem odbudowy zniszczeń na terenie Ukrainy. Jest także wyrazem poparcia przez Radę Miasta Krakowa starań o wstąpienie Ukrainy do NATO i Unii Europejskiej. Rezolucja została przygotowana po polsku i ukraińsku, skierowana jest do Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Rządu Polskiego oraz Sejmu i Senatu Polski.

Flagi Unii Europejskiej

Projekt uchwały w sprawie eksponowania flag Unii Europejskiej na budynkach Urzędu Miasta Krakowa złożył Klub Radnych Nowoczesny Kraków. Zgodnie z zapisami projektu uchwały według druku nr 2714, ustala się dla Prezydenta Miasta Krakowa kierunki działania polegające na podjęciu wszelkich możliwych i prawem dopuszczalnych działań, mających na celu eksponowanie flag Unii Europejskiej na budynkach Urzędu Miasta Krakowa wraz z flagami państwowymi Rzeczypospolitej Polskiej. – Biorąc pod uwagę ogromne znaczenie, jakie nasze członkostwo w Unii Europejskiej ma dla budowania pokoju, dobrobytu i rozwoju także naszego miasta uważamy za zasadne eksponowanie flagi Unii Europejskiej wraz z barwami narodowymi w czasie sesji Rady Miasta Krakowa oraz z okazji uroczystości oraz rocznic i świąt państwowych – możemy przeczytać w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Urealnić ceny paliw

Klub radnych Przyjazny Kraków złożył projekt uchwały wg druku nr 2710 zmieniający uchwałę nr LIX/1750/21 Rady Miasta Krakowa z 9 czerwca 2021 r. w sprawie ustalenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Miejskiej Kraków na rok szkolny 2021/2022. Projektodawcy w uzasadnieniu do uchwały powołują się na drastyczny wzrost cen paliw. – Ponieważ Gmina Miejska Kraków ma obowiązek realizować dowozy dzieci z niepełnosprawnościami do szkół, a część rodziców realizuje te dowozy własnymi samochodami, ponosząc koszty tu i teraz, należy urealnić ceny paliw do rozliczeń indywidualnych. Sytuacja taka dotyczy ok. 300 dzieci – pisze w uzasadnieniu do projektu uchwały w imieniu klubu Przyjazny Kraków radny Adam Migdał.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-05-10
Data aktualizacji: 2022-05-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź