Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Sportowe nagrody dla szkół rozdane

W piątek odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok szkolny 2019/2020.

Tradycyjnie co roku Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa przygotowuje, poprzez podległą placówkę, uroczystą Galę Sportu Młodzieżowego. W jej trakcie przedstawiciele szkół, które w ubiegłym roku szkolnym zajęły czołowe lokaty w całych rozgrywkach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży otrzymują nagrody i okazjonalne gadżety. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód” jako gospodarz i organizator gali zadbał, żeby 25 września impreza przebiegła z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i w odpowiedniej sportowej oprawie.

W uroczystościach wzięli udział Pani Marta Rzadkowska Wicedyrektor Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie oraz Pan Rafał Komarewicz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Przypomnijmy wyniki Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2019/2020:

W rywalizacji szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 91 i Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi podzieliły między sobą pierwsze i drugie miejsca we wszystkich kategoriach. Trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęła Szkoła Podstawowa nr 85, wśród dziewcząt tryumfowała Szkoła Podstawowa nr 164, a wśród chłopców na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 114.  W sumie w Igrzyskach Dzieci udział wzięło 96 szkół – 81 w zawodach dziewcząt i 90 w zawodach chłopców, w których wystartowało 2589 uczestników. Rozegrano łącznie 24 finały miejskie.

Współzawodnictwo w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdominowała Szkoła Podstawowa nr 164, która wygrała we wszystkich kategoriach. Drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz dziewcząt zdobyła Szkoła Podstawowa nr 162. Na najniższym stopniu podium w klasyfikacji ogólnej oraz dziewcząt znalazła się Szkoła Podstawowa nr 91. W klasyfikacji chłopców drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 114 a trzecie Szkoły Podstawowej nr 95. W zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolnej udział wzięło 3216 uczestników z 92 krakowskich szkół podstawowych – 69 w kategorii dziewcząt i 88 w kategorii chłopców. Rozegrano łącznie 30 finałów miejskich.

Rywalizację szkół ponadpodstawowych w klasyfikacji łącznej po raz kolejny wygrało II Liceum Ogólnokształcące, które zdobyło także drugie miejsca w punktacji chłopców. Najwyższy stopień podium u dziewcząt podobnie jak rok temu zdobyło VII LO, a wśród chłopców wygrał  nie kto inny jak  Zespół Szkół Łączności. Łącznie w Licealiadzie Młodzieży startowało 4835 uczestników z 69 szkół ponadpodstawowych – 52 w kategorii dziewcząt i 67 w kategorii chłopców. W sumie rozegrano 27 finałów miejskich.

Globalnie w zawodach systemowych i pozasystemowych w roku szkolnym 2019/2020 udział wzięło 10 640 dziewcząt i chłopców. Rozegrano 81 finałów miejskich.

Stuprocentową obecność na wszystkich imprezach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży zanotowały: Szkoła Podstawowa nr 85 – w dwóch kategoriach, VII LO, VIII LO, XIII LO, Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 i Zespół Szkół Łączności.

Podsumowując nasze współzawodnictwo, należy pogratulować zaangażowania nauczycieli oraz uczniów, dzięki któremu, ich szkoły na stałe zapisują się w sportowej historii naszego Miasta.

Relacja zdjęciowa z Gali znajduje się na stronie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków „Wschód”.