Do piątku, 17 stycznia, zostały przedłużone konsultacje dotyczące projektu uchwały w sprawie wprowadzenia Strefy Czystego Transportu. Mieszkanki i mieszkańcy Krakowa zyskali więc dodatkowy czas na zgłaszanie swoich uwag i opinii.
Most Grunwaldzki wymaga gruntownego remontu. W marcu lub kwietniu zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy, a prace remontowe rozpoczną się prawdopodobnie w maju. Oznacza to wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Zapraszamy do zgłaszania uwag na adres e-mail: most.grunwaldzki@zdmk.krakow.pl.
Ferie zimowe w Małopolsce potrwają od 20 stycznia do 2 lutego. Już teraz warto zaplanować aktywny wypoczynek w Krakowie.
Prezydent Krakowa zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu koncepcyjnego budowy parkingu na os. Kalinowym w rejonie ul. Samorządowej. Celem konsultacji, które potrwają do 7 lutego, jest zebranie uwag i opinii do zaproponowanych rozwiązań.
Już w sobotę, 18 stycznia, oddane do użytku zostaną perony przystankowe w obrębie pętli „Salwator”. W związku powrócą tam linie aglomeracyjne nr 209, 229, 239, 249, 259, 269, a także będzie dojeżdżać linia nr 310.
„WOŚP mamy we krwi” to hasło zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem, 26 stycznia, orkiestra zagra dla pacjentów oddziałów onkologii i hematologii. Tradycyjnie od kilku lat, jeden z krakowskich sztabów będzie miał swoją siedzibę w magistracie przy pl. Wszystkich Świętych. W tym roku wolontariusze WOŚP będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.
Zbliżają się ferie zimowe. Na ten czas, od 18 do 31 stycznia, będą obowiązywać specjalne rozkłady jazdy wybranych linii autobusowych oraz tramwajowych. Zmiany są związane ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi.
W piątek, 24 stycznia o godz. 20.00 w klubie Gwarek odbędzie się koncert zespołu Surtarang. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon to miejsce, gdzie edukacja spotyka się z zabawą, a eksperymenty i projekty badawcze stają się sposobem na odkrywanie świata. Tutaj każdy, niezależnie od wieku, ma szansę rozwijać swoją ciekawość, kreatywność i samodzielne myślenie.
Książka zbiera najciekawsze i najważniejsze eseje Susan Sontag dotyczące emancypacji. Znajdziemy tu przede wszystkim poruszający tekst na temat podwójnych standardów, jakimi nasza kultura operuje w odniesieniu do starzenia się kobiet i mężczyzn, refleksje na temat kategorii piękna, a także słynną polemikę z Adrienne Rich dotyczącą eseju poświęconego Leni Riefenstahl.
Kultowa książka, kultowy film. Oto Judyta, od której wszystko się zaczęło.