Edynburg

Wizyta Brytyjskiego Ambasadora

We wtorek, 28 stycznia Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce J.E. Pan Jonathan Knott złożył wizytę oficjalną Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. W spotkaniu udział wziął również Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa w Krakowie Kazimierz Karasiński.

Kładka Bernatka na niebiesko-biało w Dniu Św. Andrzeja

Święty Andrzej jest patronem Szkocji, a 30 listopada na całym świecie obchodzone jest jego święto.

Kraków wśród założycieli Sieci Dziedzictwa Klimatycznego. Czas na zmianę!

W dniach 24-25 października 2019 r. w Edynburgu odbyła się inauguracja międzynarodowej Sieci Dziedzictwa Klimatycznego. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisał deklarację przystąpienia Krakowa do sieci w imieniu miasta oraz w imieniu Organizacji Miast dziedzictwa Światowego, jako jej prezydent od czerwca tego roku. Tym, co łączy podmioty, które dołączyły do sieci, jest wspólne zobowiązanie do wzmocnienia wysiłków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

#KrakówExperience w Edynburgu – siła wzajemnych inspiracji

Ostatni weekend lata upłynął w Edynburgu pod znakiem #KrakówExperience. W dniach 20-21 września 2019 r. Kraków prezentował się w stolicy Szkocji. Okazją było podpisanie kolejnej umowy o współpracy partnerskiej między miastami.

Wiemy jak będzie nazywał się wypiek, który podarujemy Edynburgowi.

21 września, na organizowanym w Edynburgu wydarzeniu promocyjnym #Krakow Experience częstować będziemy… krakowiakami. To właśnie nazwa CRACOVIAN najbardziej przypadła do gustu kapitule konkursowej. Pomysłodawczynią jest Pani Gabriela Bukowska, której serdecznie gratulujemy.

Kraków międzynarodowo na rzecz zeroemisyjności

Kraków nawiązał współpracę z EIT Climate-KIC – europejską instytucją działającą na rzecz ochrony klimatu. Miasto dołącza do grona sześciu innych europejskich metropolii: Amsterdamu, Edynburga, Malmö, Mediolanu, Leuven czy Orleanu, które będą dążyły do zeroemisyjności już w 2030 r. Projekt będzie realizowany we współpracy z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, ekspertami i przedsiębiorstwami.

Rozśpiewany Festyn Jesienny w SP 39

W sobotę, 6 października br. o godz. 13.00 Szkoła podstawowa nr 39 w Krakowie zaprosiła uczniów, absolwentów, rodziców oraz wszystkich sympatyków placówki do swojej siedziby przy ul. Jachowicza 5 na kolejny już - XIV - Festyn Jesienny.

Szkocka stolica zaprasza krakowskich literatów

Jeszcze tylko do 3 sierpnia krakowscy pisarze i pisarki mogą ubiegać się o stypendium rezydencjalne w Edynburgu!

Krakowski tartan w Szkole Podstawowej nr 39 w Krakowie

21 czerwca 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 39 im. Bartosza Głowackiego w Krakowie odbył się pierwszy z zaplanowanych koncertów w ramach projektu „Działajmy razem”.

Edynbursko-krakowskie kreacje

W dniach 11-14 czerwca gościł w Krakowie Lord Provost Edynburga, który przyjechał do Krakowa na XII Kongres Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Frank Ross wziął udział w formalnych obradach prezydentów miast, w czasie których dyskutowano kreatywne rozwiązania najistotniejszych dla miast problemów rozwoju.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie