Edynburg

#KrakówExperience w Edynburgu

Najbliższy weekend upłynie w Edynburgu pod znakiem #KrakówExperience. W dniach 20-21 września 2019 r. Kraków będzie prezentował się w stolicy Szkocji. Okazją jest podpisanie kolejnej umowy o współpracy partnerskiej między miastami.

Wiemy jak będzie nazywał się wypiek, który podarujemy Edynburgowi.

21 września, na organizowanym w Edynburgu wydarzeniu promocyjnym #Krakow Experience częstować będziemy… krakowiakami. To właśnie nazwa CRACOVIAN najbardziej przypadła do gustu kapitule konkursowej. Pomysłodawczynią jest Pani Gabriela Bukowska, której serdecznie gratulujemy.

Kraków międzynarodowo na rzecz zeroemisyjności

Kraków nawiązał współpracę z EIT Climate-KIC – europejską instytucją działającą na rzecz ochrony klimatu. Miasto dołącza do grona sześciu innych europejskich metropolii: Amsterdamu, Edynburga, Malmö, Mediolanu, Leuven czy Orleanu, które będą dążyły do zeroemisyjności już w 2030 r. Projekt będzie realizowany we współpracy z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, ekspertami i przedsiębiorstwami.

Rozśpiewany Festyn Jesienny w SP 39

W sobotę, 6 października br. o godz. 13.00 Szkoła podstawowa nr 39 w Krakowie zaprosiła uczniów, absolwentów, rodziców oraz wszystkich sympatyków placówki do swojej siedziby przy ul. Jachowicza 5 na kolejny już - XIV - Festyn Jesienny.

Szkocka stolica zaprasza krakowskich literatów

Jeszcze tylko do 3 sierpnia krakowscy pisarze i pisarki mogą ubiegać się o stypendium rezydencjalne w Edynburgu!

Krakowski tartan w Szkole Podstawowej nr 39 w Krakowie

21 czerwca 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 39 im. Bartosza Głowackiego w Krakowie odbył się pierwszy z zaplanowanych koncertów w ramach projektu „Działajmy razem”.

Edynbursko-krakowskie kreacje

W dniach 11-14 czerwca gościł w Krakowie Lord Provost Edynburga, który przyjechał do Krakowa na XII Kongres Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Frank Ross wziął udział w formalnych obradach prezydentów miast, w czasie których dyskutowano kreatywne rozwiązania najistotniejszych dla miast problemów rozwoju.

Lord Provost Edynburga przyjechał zobaczyć tartanowy tramwaj

W czwartek, 14 czerwca, wczesnym rankiem Frank Ross, Lord Provost Edynburga odwiedził Stację Obsługi Tramwajów Podgórze przy ul. J. Brożka 3, aby zobaczyć tramwaj pomalowany w krakowski wzór szkockiej kraty. Lordowi, który przebywał w Krakowie, bardzo zależało na tym, aby zobaczyć szkocką kratę na tramwaju. Tym bardziej, że to właśnie on osobiście przekazał jej krakowski wzór prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Pierwszy kilt z krakowskiego tartanu

Autor zwycięskiego projektu szkockiej kraty dla Krakowa Alex Imrie jest posiadaczem pierwszego kiltu zrobionego z krakowskiego tartanu!

Brytyjski Ambasador poprowadził tartanowy tramwaj

W poniedziałek, 22 stycznia, Ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott odwiedził Stację Obsługi Tramwajów Podgórze, aby zobaczyć krakowski tramwaj pomalowany w szkocką kratę. Do wizyty w zajezdni tramwajowej MPK SA doszło z inicjatywy samego ambasadora. Zależało mu nie tylko na tym, aby zrobić sobie zdjęcie na tle tego wyjątkowego tramwaju, ale także aby go samodzielnie poprowadzić.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie