Krakowski tartan w Szkole Podstawowej nr 39 w Krakowie

21 czerwca 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 39 im. Bartosza Głowackiego w Krakowie odbył się pierwszy z zaplanowanych koncertów w ramach projektu „Działajmy razem”.

Krakowski tartan w Szkole Podstawowej nr 39 w Krakowie
Fot. SP nr 39 w Krakowie

Siedemdziesięcioosobowy Chór Gospel stworzony na tę okoliczność przez uczniów szkoły i seniorów wykonał utwory z kanonu muzyki gospel. Projekt przewiduje integrację i nawiązanie twórczej współpracy w grupie międzypokoleniowej: jest to połączenie dwóch krakowskich chórów amatorskich – Chóru Szkolnego SP 39 im. Bartosza Głowackiego w Krakowie i działającego w Krakowie chóru Gospel Senior. Ten ostatni jest jedynym w Krakowie chórem gospel, w którym śpiewają sami seniorzy, a zarazem jedynym stałym chórem gospel działającym w Nowej Hucie. Istniejący od wielu lat Chór Szkoły Podstawowej nr 39 regularnie uświetnia swoim śpiewem szkolne uroczystości, ma też na swoim koncie sukcesy konkursowe na terenie Małopolski. Takie występy pomagają uczestnikom zbudować więzi międzypokoleniowe, a także rozwijać talent wokalny. Chórami dyrygowała z niezwykłą pasją pani Lea Kjeldsen, założycielka chóru Gospel Senior.

Chór Szkoły Podstawowej nr 39 jako pierwszy wykorzystał krakowski tartan, szyjąc z niego dekoracyjne apaszki. Gratulujemy!    

SP nr 39 w Krakowie

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie