Ambasador Królestwa Maroka odwiedził Kraków

Ambasador Youns Tijani reprezentuje Maroko w Polsce już od blisko półtora roku. 9 października 2014 r. odwiedził Kraków, aby bliżej poznać stolicę Małopolski.

Ambasador Królestwa Maroka odwiedził Kraków
Fot. Wiesław Majka

Podczas spotkania z Prezydentem Jackiem Majchrowskim, Ambasador Tijani podkreślał doskonałe relacje łączące Polskę i Maroko oraz chęć dalszego pogłębiania tych związków na poziomie samorządowym. To właśnie idea wsparcia przyszłej współpracy pomiędzy Krakowem i Fezem była jednym z głównych powodów wizyty Pana Ambasadora w Krakowie.

Okazji do realizacji wspólnych projektów nie zabraknie zwłaszcza w roku przyszłym, kiedy świętować będziemy 30. rocznicę podpisania deklaracji współpracy pomiędzy miastami. W rozmowie Pan Ambasador podkreślił również chęć dalszego wspierania wymiany turystycznej pomiędzy Marokiem i Krakowem. Wprawdzie liczba Polaków odwiedzająca marokańskie kurorty od wielu lat stale rośnie, jednak sporo można jeszcze zrobić, aby zachęcić Marokańczyków do złożenia wizyty w naszym kraju i mieście. Jak stwierdził Ambasador, uroda i bogate dziedzictwo kulturowe Krakowa, a także bliskość niezmiernie popularnej w Maroku kopalni soli w Wieliczce, same w sobie stanowią dużą zachętę dla jego rodaków.

Youns Tijanipodkreślił, że realizując potencjalne przyszłe projekty strona marokańska nadal chętnie będzie skupiała się na wymianach studenckich i projektach artystycznych. Marokańczycy chętnie skorzystają również z polskich doświadczeń w zakresie ochrony i odnowy zabytków. Solidną podstawą do dalszych działań będzie zrealizowany w 2008 r. staż konserwatorski krakowskich studentów, którzy pracowali przy odnowie fezańskiej Mediny. Natomiast podstawą współpracy w dziedzinie kultury może być realizowana w latach 2008 – 2009 wzajemna promocja fezańskiego festiwalu „Muzyka Sakralna Świata" i  krakowskiego festiwalu „Misteria Paschalia".

Zobacz zdjęcia ze spotkania w FOTOKRONICE MIASTA KRAKOWA!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie