Frankfurt i Kraków o pomocy społecznej

Od 14 do 18 września w Krakowie przebywali przedstawiciele Frankfurtu nad Menem. Tematem ich spotkań z krakowskimi odpowiednikami była m.in. integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z rówieśnikami pełnosprawnymi, organizacje i stowarzyszenia młodzieżowe oraz realizowana przez różne krakowskie placówki praca z dziećmi i młodzieżą.

Frankfurt i Kraków o pomocy społecznej
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Goście odwiedzili placówki wsparcia dziennego, placówki opiekuńczo-wychowawcze, Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, poznali przedstawicieli Młodzieżowej Rady Krakowa, spotkali się z dziećmi z przedszkoli integracyjnych. Elementem wizyty było też spotkanie w Urzędzie Miasta z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej Andrzejem Kuligiem oraz przedstawicielami wydziałów UMK działających na rzecz młodzieży i dzieci.

Wizyta przedstawicieli Frankfurtu nad Menem w Krakowie była elementem prowadzonej przez miasta od 2011 roku współpracy w dziedzinie pomocy społecznej. Ważnym elementem tej współpracy jest wzajemna wymiana wiedzy i doświadczeń w celu podwyższenia poziomu usług i działań instytucji pomocy społecznej. Koordynatorem wspomnianych działań po stronie niemieckiej jest prof. dr Daniela Birkenfeld, Członkini Zarządu Miasta Frankfurtu nad Menem do Spraw Społecznych, Seniorów, Młodzieży i Kwestii Prawnych. Swoją wrześniową wizytę w Krakowie musiała ona odwołać w związku obowiązkami w zakresie rozmieszczenia i adaptacji we Frankfurcie syryjskich uchodźców przybyłych z Monachium.

Podczas wizyty gości z Niemiec, Kierownik Zespołu Zadaniowego Urzędu Miasta Frankfurtu ds. Inkluzji Społecznej Christa Panke-Spruck przekazała nagrodę finansową w wysokości 1000 Euro dla krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci za podejmowane działania w obszarze integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z rówieśnikami pełnosprawnymi.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie