Komunikat archiwalny

Kraków w Cannes

Od 15 do 18 marca Kraków po raz osiemnasty uczestniczył w Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes - jednej z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Europie. przedstawiciele miasta, na czele z Elżbietą Koterbą, Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta, spotkali się tam z reprezentantami najbardziej liczących się na świecie firm z branży deweloperskiej, architektonicznej i inwestycyjnej.

Kraków w Cannes
Fot. materiały prasowe

W ciągu czterech targowych dni delegacja spotkała się z kilkudziesięcioma inwestorami zainteresowanymi rozpoczęciem lub kontynuowaniem przedsięwzięć inwestycyjnych pod Wawelem. 55 metrowe stoisko Krakowa, zlokalizowane w prestiżowej części wystawowej Palais de Festivals - Riviera Hall, stanowiło ciekawą przestrzeń, pozwalającą na odpowiednie przyjęcie wszystkich odwiedzających Kraków we Francji – niezależnie od tego, czy dotyczyły one kluczowych rozmów o charakterze biznesowym czy kurtuazyjnych wizyt mających na celu pozyskanie ogólnej informacji o mieście.

Formuła MIPIM nastawiona jest przede wszystkim na kreowanie w środowisku biznesowym mocnej, stabilnej i konkurencyjnej marki Krakowa jako miasta atrakcyjnego inwestycyjnie. Atrakcyjność gospodarczą stolicy Małopolski podkreśliła obecność krakowskich firm deweloperskich, które zgłosiły chęć współpracy z Krakowem w trakcie targów MIPIM. W ramach tegorocznej edycji podwystawcami miasta byli reprezentanci dwóch spółek z branży deweloperskiej: INTER-BUD Developer Spółka z o.o. Sp. k. oraz Treimorfa Project Sp. z o.o. Celem tych podejmowanych wspólnie z krakowskim biznesem działań promocyjnych było zaprezentowanie Krakowa jako miasta z dużym potencjałem gospodarczym oraz lidera rozwoju obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie