Krakowska misja gospodarcza w ZEA

Trwa krakowska misja gospodarcza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Misja obejmuje zarówno przedstawienie miasta jako świetnie rozwijającej się europejskiej metropolii z bogatym zapleczem naukowym i rozwojową ekonomią, jak i pokazanie wartości inwestycyjnej wielkich miejskich projektów, tj. Nowej Huty Przyszłości, Kraków Airport oraz Nowego Miasta w Płaszowie Rybitwach.

Krakowska misja gospodarcza w ZEA
Fot. pixabay.com

Przed przedstawicielami miasta seria spotkań z podmiotami aktywnymi na światowym rynku inwestycyjnym. Krakowscy urzędnicy będą mieli również okazję przeprowadzić rozmowy z Dubajską Agencją Rozwoju. W programie wizyty nie zabraknie spotkań z polskimi przedstawicielstwami dyplomatycznymi oraz gospodarczymi.

Miejska delegacja odwiedzi również targi inwestycyjne Annual Investment Meeting, w ramach których swoje stoisko ma spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości. To coroczne organizowane w Dubaju wydarzenie gromadzi największych graczy rynkowych nie tylko z regionu Bliskiego Wschodu, ale z całego świata, stanowiąc tym samym bramę do pozyskania ciekawych partnerów biznesowych.

Krakowska prezentacja w ZEA organizowana jest pod hasłem: „Kraków - tradycyjnie nowoczesny”.

Warto zaznaczyć, że działania promocyjne miasta zbiegły się w czasie z uruchomieniem 8 kwietnia połączeń lotniczych na trasie Kraków-Dubaj. Codzienne, bezpośrednie loty obsługiwane są przez najnowszy samolot we flocie flydubai, czyli Boeing 737 MAX 8. W ramach wspólnej obsługi połączeń i współpracy między Emirates i flydubai na tej trasie, pasażerowie obu linii będą mogli dotrzeć do kilkuset miejsc na całym świecie z przesiadką w Dubaju.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie