Spotkanie młodzieży liceów z Orleanu i Krakowa w Urzędzie Miasta

4 kwietnia 2014 r. Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Matusz spotkał się z młodzieżą z katolickiego liceum Saint – Paul Bourdon Blanc z Orleanu.

Spotkanie młodzieży liceów z Orleanu i Krakowa w Urzędzie Miasta
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Młodzieży towarzyszył dyrektor szkoły, Jean-Roger Plançon oraz nauczyciel Arnaud Bourra, a także koledzy i koleżanki z XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, wraz z dyrektor szkoły Kingą Klorygą oraz koordynatorką wymiany Dominiką Pietrzykowską.

Delegacja francuska przebywała w Krakowie w ramach wymiany międzynarodowej, realizujowanej z XXVII Liceum Ogólnokształcącym od 1995 r., na mocy podpisanej wówczas formalnej umowy o współpracy. Jednym z jej sygnatariuszy był ówczesny dyrektor krakowskiego liceum śp. Antoni Weisennhoff, o którym delegacja wypowiadała się w bardzo ciepłych słowach.

Młodzież była bardzo zadowolona z pobytu w Krakowie. Podkreślono zaangażowanie aktualnych dyrektorów obu szkół, które przyczynia się do realizacji i podtrzymywania przyjacielskich więzi łączących młodzież orleańską i krakowską. Bez takiego wsparcia, co podkreślił Tadeusz Matusz, zrealizowanie wielu wspólnych pomysłów, także i tych przyszłych, nie byłoby sprawą prostą. Dyrektor Jean-Roger Plançon zwrócił uwagę, że w dobie światowych zmian, m.in. w świetle trudnej sytuacji na Ukrainie, szczególnie ważne jest poczucie braterstwa i otwartość na nowe kontakty. 

orlean

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie