Współpraca artystyczna Krakowa i Ołomuńca

W ramach współpracy pomiędzy artystami miast– Krakowa i Ołomuńca w Czechach zostały zorganizowane dwie wystawy malarstwa i rzeźby artystów zrzeszonych w zaprzyjaźnionych ze sobą stowarzyszeniach twórczych: Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego i Unii Artystów Plastyków Regionu Ołomunieckiego w Czechach.

Współpraca artystyczna Krakowa i Ołomuńca
Fot. Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK

Artyści z Ołomuńca gościli w Galerii Pryzmat z wystawą sztuki abstrakcyjnej pt. „Ars Olomuciana 2018”, która odbyła się w dniach 24 września – 9 października br.. Malarstwo zaprezentowali: Jiøi Hastí, Pavel Hogel, Radovan Langer, Oldøich Schnabl zaś rzeźbę: Radovan Langer i Marek Trizuljak.

wystawa Ars Olomunciana 2018 - prace

Na zasadzie wzajemności w Galerii Miejskiej w Ołomuńcu od 3 do 26 października br. prezentowana była wystawa krakowskich twórców pt. „Człowiek - krakowska figuracja” będąca przekrojową formą przybliżenia Czechom tego, co dzieje się w Krakowie w zakresie sztuki figuratywnej, realizowanej w klasycznych technikach malarstwa i rzeźby. Wzięli w niej udział malarze: Małgorzata Jagiełło, Anna Karpowicz-Westner, Kamil Kuzko, Sławomir Lewczuk, Ela Pamuła, Mira Skoczek-Wojnicka oraz rzeźbiarka Maria Niewiadomska. Patronat Honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie