Sankt Petersburg

Wizyta nowego Konsula Generalnego Rosji

W czwartek, 19 września 2019 r., swoją pierwszą wizytę u Prezydenta Miasta Krakowa złożył nowo mianowany Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Pan Sergey Linevich.

Szkarłatne Żagle. Uczennice z Krakowa w St. Petersburgu

Liliana Trznadel i Karolina Ciejek – laureatki Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Maluję Petersburg 2018” – znalazły się wśród specjalnych gości petersburskiego Święta Absolwenta „Szkarłatne Żagle”. Uczennice krakowskich szkół wraz z opiekunami odwiedziły kulturalną stolicę Rosji i miasto partnerskie Krakowa w dniach 22-25 czerwca 2019 r.

Konkurs „Poznaj świat. Zacznij od miast partnerskich!”

Portal Wikipedia oraz miasto Sankt Petersburg zapraszają krakowian do udziału w międzynarodowym konkursie „Poznaj świat. Zacznij od miast partnerskich!”. Celem konkursu jest popularyzacja Rosji, a także jej zagranicznych partnerów – miast i regionów – poprzez artykuły i zdjęcia w najbardziej popularnej encyklopedii internetowej świata. Przypomnijmy, że Kraków należy do miast partnerskich Sankt Petersburga i współpracuje z Moskwą.

Sukces młodych krakowian w Petersburgu

Ogromny sukces krakowskich uczniów w St. Petersburgu! W międzynarodowym Konkursie „Maluję Petersburg” młodzi adepci sztuk plastycznych z naszego miasta zajęli I i II miejsce w kategorii wiekowej 14-16 lat oraz III miejsce w kategorii 8-10 lat.

Kraków na Kongresie w St. Petersburgu

Od 28 do 30 listopada 2018 r. przedstawiciele Krakowa brali udział w VI Międzynarodowym Kongresie „St. Petersburg i Świat Słowiański” – dorocznym przedsięwzięciu nakierowanym na zacieśnianie więzi partnerskich i rozwój współpracy miast i regionów z krajów Europy Wschodniej i Półwyspu Bałkańskiego.

Petersburg w magistracie

W sobotę 15 września 2018 r. w krakowskim magistracie zebrali się uczestnicy krakowskiego etapu Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Maluję Petersburg”.

Zamach w Sankt Petersburgu - kondolencje Prezydenta Krakowa

Świat obiegła szokująca informacja o wybuchach, które w poniedziałek, 3 kwietnia, miały miejsce w metrze w rosyjskim Sankt Petersburgu.

Kondolencje w związku z katastrofą rosyjskiego samolotu

We wtorek, 27 grudnia 2016 r., Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel złożył wpis w Księdze Kondolencyjnej wystawionej w Konsulacie Generalnym Federacji Rosyjskiej w Krakowie w związku z katastrofą rosyjskiego samolotu Tu-154 w której zginęły 92 osoby. Na pokładzie znajdowali się niemal wszyscy artyści słynnego na całym świecie Chóru Aleksandrowa.

Otwarty na świat Kraków prezentował się w St. Petersburgu

30 listopada 2016 r. przedstawiciele Krakowa wzięli udział w IV Międzynarodowym Kongresie „St. Petersburg i Świat Słowiański” – dorocznym przedsięwzięciu „północnej stolicy” Rosji nakierowanym na zacieśnianie więzi partnerskich i rozwój współpracy miast i regionów z krajów Europy Wschodniej i Półwyspu Bałkańskiego.

Prezydent złożył kondolencje rodzinom ofiar katastrofy A321

We wtorek, 3 listopada 2015 r., Prezydent Jacek Majchrowski złożył wpis w Księdze Kondolencyjnej wystawionej w Konsulacie Generalnym Federacji Rosyjskiej w Krakowie w związku z katastrofą rosyjskiego samolotu A321 na Półwyspie Synajskim.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie