Kraków w długi weekend nie będzie narzekał na brak atrakcji. Wielka Parada Smoków, Festiwal Kolorów, sportowe emocje związane z międzynarodowym turniejem siatkówki plażowej, spektakle, wystawy, spotkania literackie i obchody rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Więcej wydarzeń w Twojej okolicy znajdziesz w zakładce Dzielnice!
Przypominamy też o zakładce Kraków dla dzieci, gdzie na bieżąco zbieramy jeszcze więcej inspiracji i atrakcji dla całych rodzin.
Międzypokoleniowa Sztafeta Wolności, polonez do muzyki z „Pana Tadeusza”, jazzowy „Hejnał Wolności” i wspólne świętowanie dorobku ostatnich dekad to program tegorocznych obchodów 37. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.
Trwają próby do spektaklu „Larwy” na podstawie opowiadania Agnieszki Szpili. Przedstawienie reżyseruje Pamela Leończyk. Premiera już 5 czerwca w Teatrze Łaźnia Nowa.
To miesiąc pełen muzyki, tradycji, widowisk i spotkań – rozpoczęły się Dni Krakowa 2026. Na mieszkańców i gości czeka bogaty program wydarzeń kulturalnych, plenerowych i rodzinnych. 6 czerwca odbędzie się uroczysta Intronizacja Króla Kurkowego. Podczas tradycyjnego widowiska koronowany zostanie najlepszy strzelec wyłoniony podczas strzelania królewskiego. Tego samego dnia rozpocznie się także Wielka Parada Smoków. Dwudniowe wydarzenie ponownie przyciągnie tłumy mieszkańców i turystów, a kulminacyjnym punktem programu będzie wieczorne widowisko na Wiśle przy Bulwarze Tynieckim.
Już niebawem po raz trzeci w historii międzynarodowy turniej siatkówki plażowej zawita do Krakowa. Volleyball World Beach Pro Tour Futures Kraków Małopolska 2026 będzie miał zupełnie inny wymiar, a jednocześnie w dniach 4–7 czerwca do rywalizacji przystąpią siatkarki i siatkarze.
Futbol amerykański, samochody zza oceanu, food trucki i atrakcje dla całych rodzin – już 6 czerwca na stadionie Juvenii Kraków odbędą się obchody 250-lecia Stanów Zjednoczonych. Głównym punktem wydarzenia będzie mecz 1. ligi pomiędzy Kraków Kings a Panthers Wrocław.
W czerwcu i lipcu w Pałacu Sztuki w Krakowie odbędzie się kolejna edycja projektu „Pałacowy Salon Literacko-Muzyczny” – cyklu spotkań łączących literaturę i muzykę w wyjątkowej przestrzeni artystycznej. Najbliższe spotkanie 6 czerwca, o godz. 18.00
Blisko 200 filmów z całego świata, ponad sto premier, nowe sekcje programowe, wybitni twórcy i wydarzenia dla publiczności oraz branży – do 7 czerwca w kinach oraz online na platformie KFF VOD trwa 66. Krakowski Festiwal Filmowy.
Już 6 i 7 czerwca Kraków ponownie stanie się miastem smoków. Przed nami jubileuszowa, 25. edycja Wielkiej Parady Smoków – jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń plenerowych w Polsce, które co roku przyciąga tysiące mieszkańców i turystów.
Już 7 czerwca Kraków po raz kolejny zamieni się w najbardziej barwne miasto w Polsce. W pierwszą niedzielę czerwca teren zielony przed TAURON Areną Kraków wypełni się muzyką, energią i tysiącami kolorów podczas kolejnej edycji Festiwalu Kolorów.
We wszystkie niedziele od 7 czerwca do 20 września, a także 15 sierpnia, mieszkańcy i turyści będą mogli ponownie skorzystać z wyjątkowych przejazdów zabytkowymi tramwajami linii nr 0 w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej.
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaprasza na wystawę końcoworoczną, która odbędzie się w dniach 7–14 czerwca we wszystkich lokalizacjach krakowskiej ASP. Wystawa stanowi okazję do zapoznania się z młodą sztuką, tworzoną przez osoby studiujące, które kształtują oblicze najstarszej polskiej uczelni artystycznej. Ponadto wydarzenie pełni funkcję salonu sztuki – wybrane prace będzie można zakupić.
Od jutra, 4 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii rekreacyjnych i sezonowych Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Wzmocniona zostanie weekendowa oferta dojazdu pod Kopiec Kościuszki. Bez zmian będą kursować autobusy do Lasu Wolskiego i zoo oraz Ojcowa.