Krakowski Bieg Kobiet, panel „Wszystkie oblicza kobiecości”, spotkanie w ramach projektu „Jej Kraków”, zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, warsztaty taneczne, wykłady i rozmowy o zdrowiu – tak świętowano Dzień Kobiet w naszym mieście! „Spotkajmy się z kobietami” 10 marca w TAURON Arenie Kraków. Wstęp na wydarzenie był wolny, a na wybrane aktywności obowiązywały zapisy.
Poznaj program aktywności w ramach wydarzenia „Spotkajmy się z kobietami” – niedziela, 10 marca, od godz. 9.00.
Kampania „Kraków w formie” na stałe wpisała się w kalendarz sportowo-rekreacyjnych aktywności mieszkańców Krakowa. W jej ramach 10 marca w TAURON Arenie Kraków odbyły się zajęcia sportowe dla kobiet oraz dzieci. Przygotowana została także strefa wystawiennicza z poradami i warsztatami dla osób w każdym wieku.
O godz. 11.00 w Małej Hali rozpoczął się Trening fitness Strong Nation z jedną z najbardziej rozpoznawalnych trenerek fitness z Krakowa – Dominiką Waksmundzką. Była to świetna okazja na poznanie najnowszych trendów w świecie fitness. Na trening obowiązywały zapisy – wszystkie miejsca (150) zostały zarezerwowane.
Zapisy nie obowiązywały na zajęcia jogi, które o godz. 13.00 w Małej Hali poprowadziła Monika Wypych oraz na warsztaty taneczne latino i zumby z trenerem Sebastianem Nabielcem ze Szkoły Tańca i Klubu Fitness Obsession – godz. 14.00 i 15.00, Mała Hala. Po zajęciach jogi, o godz. 14.00, w Małej Hali, Monika Wypych zaprosiła zainteresowane osoby do poganki na temat ajurwedy i medycyny wschodu.
Najmłodsi mogli sprawdzić swoją formę i możliwości w różnego rodzaju aktywnościach sportowych pod fachowym okiem trenerów KS Borek (godz. 11.00–14.00, Mała Hala) oraz trenerów z grupy Smyki z Gimnastyki, którzy zadbali o poprawną postawę i ewentualną korektę jej wad (godz. 14.00–16.00, Mała Hala). O godz. 12,00 odbyły się także zajęcia z zumby dla dzieci z trenerką Klubu Forma na Lata.
W godz. 11.00–16.00 zapraszano do Małej Hali na warsztaty eko dla kobiet i dzieci organizowanych przez Volvo Car Pgd Kraków. Podczas warsztatów animatorzy skupili się na pracy z dziećmi i dorosłymi w zakresie ekologicznych aspektów codziennego funkcjonowania. Atrakcją były produkty pszczele: miody, świece i kosmetyki, które można było wspólnie wytworzyć i testować.
W specjalnej strefie wystawienniczej, we foyer areny, w godz. 11.00–14.00, na stoisku Klubu Forma na Lata panie mogły poradzić się dietetyczki w kwestiach odpowiedniego żywienia, a także zbadać skład swojego ciała. Z kolei fizjoterapeuci, trenerzy i fizjoterapeuci uroginekologiczni z FizjoHuta odpowiadali na wszelkie nurtujące pytania dotyczące ćwiczeń, unikania kontuzji czy przygotowania się do porodu i powrotu do formy po urodzeniu dziecka. W ramach prowadzonej przez FizjoHutę szkoły rodzenia można było także porozmawiać o porodzie.
O godzinie 14.00 we foyer areny odbył się panel „Różne oblicza kobiecości”, który poprowadziła dziennikarka Sylwia Paszkowska. Jej uczestniczki odpowiadały m.in. na pytania Co oznacza dla Ciebie bycie kobietą? Co pierwsze przychodzi Ci na myśl gdy słyszysz pytanie: Kim jesteś? Jaką rolę w Twoim życiu odgrywa pasja? Czym jest dla Ciebie sukces?
Wśród panelistek znalazły się: Joanna Chmura – psycholożka, trenerka, coach, Małgorzata Marcińska – managerka, prezes zarządu Areny Kraków SA., Monika Meleń – autorka filmów dokumentalnych, reportaży oraz felietonów o tematyce społecznej, Dominika Waksmundzka – instruktorka fitness, trenerka personalna, Monika Leleń – zawodowa pszczelarka, Ania Pałka – influencerka. Dodatkowe informacje o panelu były dostępne na stronie TAURON Areny.
Po panelu, o godz. 15.30, odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Chmurą poświęcone jej najnowszej książce pt. „To nawet lepiej”.
„Jej Kraków" to projekt, który skupia mieszkanki Krakowa, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i mieć realny wpływ na jego przyszłość. To także platforma, która wzmacnia ich głos i zapewnia przestrzeń do budowania silnej społeczności. 10 marca w TAURON Arenie Kraków odbyło się kolejne z wydarzeń organizowanych w ramach tego projektu.
Spotkanie było idealną okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i inspiracjami, a przede wszystkim zaproszeniem do udziału w tworzeniu miasta przyjaznego kobietom i dla kobiet. Zaproszono przedstawicielki organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji i biznesu, a także wszystkie pozostałe mieszkanki Krakowa. Rejestracja na wydarzenie była możliwa na stronie jej.krakow.pl. Obowiązywał limit miejsc.
Warsztaty organizowane w ramach projektu odbywały się w salach konferencyjnych TAURON Areny Kraków na poziomie B w godz. 11.30–16.00. Ich tematami było: Siła kobiet; Rynek pracy i przedsiębiorczość; Zdrowie, profilaktyka zdrowotna i dobrostan psychiczny; Wsparcie osób z niepełnosprawnościami; Aktywna seniorka/ dojrzała kobieta; Edukacja i komunikacja społeczna.
O godz. 10.00, we foyer areny odbyły się zajęcia z samoobrony organizowane przez Strażą Miejską Miasta Krakowa. Warsztaty były przeznaczone dla wszystkich pań, które chciały nauczyć się podstaw samoobrony i zwiększyć poczucie pewności siebie. Czas trwania ok. 1-1,5 godziny. Liczba miejsc na warsztaty była ograniczona, obowiązywały zapisy na: zapisy@tauronarenakrakow.pl.
Warsztaty oparte były na skandynawskim systemie Defendo. Uczestniczki mogły nauczyć się reagować w sytuacji zagrożenia fizycznego ze strony innej osoby. Instruktorzy mówili, co zrobić, kiedy na naszej drodze pojawia się agresywna osoba. Warsztaty wzbogacone były o wiedzę teoretyczną, która pozwoli lepiej zrozumieć ideę ćwiczonych elementów i tym samym pomoże w przyswojeniu nowych umiejętności. Zajęcia prowadzili certyfikowani przez Saario Academy instruktorzy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.
Organizowany po raz pierwszy Krakowski Bieg Kobiet – będący jednym z wydarzeń odbywających się 10 marca w ramach miejskiego projektu „Spotkajmy się z kobietami” – zgromadził na starcie blisko 500 biegaczek, które o godz. 12.00 wystartowały sprzed TAURON Areny Kraków. W rywalizacji na dystansie 2 km triumfowała Paulina Gaj (czas 06:39) przed Agnieszką Cader (czas 06:52) i Aleksandrą Tkaczyk (czas 06:53). Wcześniej panie wzięły udział w treningu z cyklu „Kobiety w biegu”, a po zajęciach spotkały się utytułowaną zawodniczką, olimpijką Małgorzatą Sobańską i trenerką Magdaleną Sudoł. Miłośnicy chodzenia z kijami wzięli również udział w treningu nordic walking „Chodźże z nami!”, który poprowadził mistrz świata Jakub Deląg.
Zobacz kompletne wyniki Krakowskiego Biegu Kobiet.
„Spotkajmy się z kobietami” to wydarzenie organizowane w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków i jubileuszowego cyklu „Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków”. Śledź stronę tauronarenakrakow.pl.