aktualności

Trafiła kosa na... łąkę kwietną: akcja ZZM w parku Jordana

Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Fundacja Łąka zapraszają wszystkich mieszkańców na wspólne koszenie łąki kwietnej w parku Jordana. Akcja odbywa się dzisiaj, 18 listopada, o godzinie 10.00. Koszenie będzie stuprocentowo ekologiczne, ponieważ krakowianie wykorzystają wyłącznie tradycyjne kosy.

Dołącz do dyskusji o ogrodach społecznych

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w debacie o ogrodach społecznych w naszym mieście. Dyskusja, w której będą uczestniczyć także eksperci w dziedzinie zieleni, aktywiści i ogrodnicy, odbędzie się w środę, 22 listopada, o godzinie 18.00 w siedzibie ZZM przy ul. Reymonta 20.

Gminy wokół Krakowa walczą ze smogiem

Razem można zrobić więcej – takie przekonanie podzielają gminy stowarzyszone w Metropolii Krakowskiej. 14 gmin pokazuje, że nieprawdziwe jest przekonanie o tym, że Kraków jest samotną wyspą w walce ze smogiem. Przemawiają za tym liczby projektów i pieniądze, które w ich ramach wydawane są na polepszenie jakości powietrza w regionie.

Miasto rozda 5 tysięcy masek antysmogowych

W ramach miejskiej kampanii na rzecz poprawy jakości powietrza „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa” miasto rozda 5 tysięcy masek chroniących przed smogiem. Dodatkowo w ramach projektu w szkołach podstawowych zostaną przeprowadzone testy na stężenie tlenku azotu w wydychanym powietrzu.

Krakowianie dbają o czyste powietrze

W 2017 roku krakowianie podpisali umowy na wymianę pieców węglowych na kwotę ponad 95 mln złotych, przeznaczoną na likwidację 7,5 tys. palenisk na paliwa stałe. Jeśli wszystkie inwestycje, na które zostały udzielone dotacje, zostałyby zrealizowane, to w Krakowie pozostałoby ok. 8 tys. palenisk do usunięcia w latach 2018-2019. W ramach Lokalnego Programu Osłonowego mieszkańcy złożyli rekordową liczbę wniosków – aż 1451. Kraków prowadzi także uzupełniający projekt termomodernizacji budynków, którego budżet w 2018 roku wyniesie 6 mln 480 tys. zł. Z początkiem sezonu grzewczego w mieście rozpoczęły się również kontrole jakości paliw, prowadzone przez straż miejską. W tym roku funkcjonariusze dodatkowo sprawdzają czy właściciele kotłów posiadają odpowiednie certyfikaty, świadczące o tym, że paliwa spełniają odpowiednie parametry.

Wypełnij ankietę w sprawie wymiany pieców

Posiadasz w domu piec węglowy? Zastanawiasz się nad jego wymianą na system ogrzewania proekologicznego? Wypełnij ankietę na ten temat! 

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA