Aktualności

Zobacz plac Centralny w 360°
Komunikat archiwalny 2018-04-16

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę: zobaczcie plac Centralny im. Ronalda Reagana w 360°.

Zredukowany do Pana Młodego - artykuł Michała Kozioła

„Był on dzieckiem Krakowa w całem (!) tego wyrazu znaczeniu, zżył się z wielką pięknością jego przeszłości i szczątkami tej chwały, a ta miłość wywoływała spod jego pióra zawsze rzewne i płomienne akordy; nadto był także dzieckiem, dziecięcością czystej swej duszy, niezachwianą i gorącą zwycięstwa naszej sprawy nadzieją”.

Dziś „Dzień Dobry ICE Kraków”!
Komunikat archiwalny 2018-04-15

Dzisiaj, 15 kwietnia, odbyła się kolejna edycja cyklu „Dzień Dobry ICE Kraków”, a podczas niej niezmiennie dla najmłodszych i trochę starszych gości przewidziano mnóstwo atrakcji.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.

Znamy krakowskich 8 Wspaniałych!
Komunikat archiwalny 2018-04-13

W piątek, 13 kwietnia, podczas uroczystej gali w magistracie ogłoszono zwycięzców 24. Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. W tym roku jury spośród dwudziestu ośmiu kandydatów przyznało ten tytuł siedmiorgu uczniom szkół średnich i jednej uczennicy gimnazjum. Nagrodzeni zostali za to, że mimo młodego wieku dostrzegają potrzeby społeczności szkolnej i lokalnego środowiska, nie boją się wprowadzać zmian i zachęcać innych do działań prospołecznych. A co najważniejsze – robią to bezinteresownie, bo największą satysfakcją są dla nich więzi międzyludzkie, które dzięki temu budują.

Sprzedaż alkoholu – składanie uwag do projektów uchwał

Urząd Miasta Krakowa informuje o możliwości składania uwag i wniosków dotyczących projektów uchwał Rady Miasta Krakowa w sprawie sprzedaży alkoholu bezpośrednio do Urzędu – drogą papierową lub elektroniczną.

Kraków to nie skansen - rozmowa o architekturze miasta

O architekturze Krakowa, „efekcie Bilbao” oraz emocjach związanych z powstawaniem nowych budynków w Krakowie z Bohdanem Lisowskim, prezesem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich rozmawia Tadeusz Mordarski.

MOPS: ostrzegamy przed oszustami!
Komunikat archiwalny 2018-04-13

W związku z przypadkami oszustw przez osoby podające się za pracowników socjalnych Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ostrzega, że w przypadku pojawienia się osoby wzbudzającej podejrzenia należy poprosić o przedstawienie legitymacji służbowej lub skontaktować się z filią MOPS.

Zobacz ulicę Szeroką w 360°
Komunikat archiwalny 2018-04-13

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę: zobaczcie ulicę Szeroką w 360°.

Magistrat stawia na profesjonalizm
Komunikat archiwalny 2018-04-12

Pracownicy krakowskiego magistratu doskonalą swoje umiejętności w zakresie budowania pozytywnych relacji z obywatelem, w tym szczególnie te przydatne w obsłudze tzw. trudnego klienta. Szkolenia organizowane są we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Krakowie.