Aktualności

Inwestuj w Krakowie – to się opłaca!
Komunikat archiwalny 2011-08-09

W którym mieście najlepiej inwestować w nieruchomości,  a więc czerpać z nich spory zysk? W Krakowie - twierdzą uczestnicy sondażu przeprowadzonego przez  Portal Krajowy Rynek Nieruchomości (KRN).

Marsz Miłości Szlakiem Władców
Komunikat archiwalny 2011-08-09

Niemal 1000 kilometrów, konno, w 18 dni. Szlakiem Jagiellońskim, którym przed 460 laty Zygmunt August odprowadzał zwłoki Barbary Radziwiłłówny z Krakowa do Wilna zmierza do Krakowa Marsz Miłości Szlakiem Władców. Bierze w nim udział dziewięciu jeźdźców (dwie kobiety i siedmiu mężczyzn). 26 sierpnia (piątek) planują dotrzeć do Krakowa.

Wylicytuj nieruchomość
Komunikat archiwalny 2011-08-09

W sierpniu będzie można kupić bardzo atrakcyjne gminne nieruchomości. Najbliższe licytacje – przede wszystkim (choć nie tylko) na sprzedaż działek  pod zabudowę wielo i  jednorodzinną - odbędą się 11, 18, 23 i 25 sierpnia.

W Krakowie sukces murowany
Komunikat archiwalny 2011-08-09

Jak osiągnąć sukces? Studia i pracę zaplanować w Krakowie  - wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego. O tym, że warto żyć w Krakowie, świadczą też rankingi organizowane w minionych latach.

Kraków zaprezentował się światu
Komunikat archiwalny 2011-08-09

Kraków metą Tour de Pologne jest od czterech lat z rzędu. W tym roku po raz pierwszy w naszym mieście zorganizowany został cały etap wyścigu. Kolarze przejechali ulicami Krakowa 128 kilometrów. Na trasie wyścigu ustawiły się tysiące fanów kolarstwa, a przed telewizorami sportową rywalizację oglądały miliony.

Ostrzegamy przed wzrostem stanu wody
Komunikat archiwalny 2011-08-08

Na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed gwałtownym wzrostem stanu wody na terenie Małopolski.

Miasto szuka sponsora tytularnego dla stadionu Wisły

Miasto ogłosiło konkurs na sponsora tytularnego Miejskiego Stadionu Piłkarskiego im. Henryka Reymana. Do 15 września 2011 roku zainteresowane firmy mogą składać oferty.

Trzypoziomowe Rondo Ofiar Katynia w październiku

Trawa przebudowa Ronda Ofiar Katynia. We wrześniu kierowcy przejadą poziomem „0”. Zgodnie z planem w połowie października wydrążony będzie dwukomorowy tunel, a pod koniec października wykonana będzie ostatecznie estakada.

Cracovia dzierżawcą stadionu przy Kałuży
Komunikat archiwalny 2011-08-08

Od 4 sierpnia MKS Cracovia SSA jest dzierżawcą nowoczesnej areny piłkarskiej przy Kałuży. Umowę w tej sprawie podpisali Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prezes klubu, Janusz Filipiak.

Kadrówka na szlak
Komunikat archiwalny 2011-08-08

Kraków – Michałowice – Słomniki – Miechów – Wodzisław – Jędrzejów – Chojny nad Drwina – Chęciny – Szewce – Sitkówka-Nowiny – Bolechowice – Kielce – to trasa jaką w ciągu najbliższych dni pokonają uczestnicy XLVI (31. po wojnie) Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Marsz wyruszył w sobotę (6 sierpnia) o godz. 7:00 z krakowskich Oleandrów i w piątek (12 sierpnia) zakończy się w Kielcach.