Aktualności

Urząd przyjazny przedsiębiorcom
Komunikat archiwalny 2010-11-16

5814 osób do końca III kwartału 2010 r. dokonało wpisu do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa. Najwięcej przedsiębiorców zadeklarowało rozpoczęcie działalności w październiku. Aktualnie w Ewidencji Działalności Gospodarczej  figuruje blisko 77 tysięcy przedsiębiorców.

Kraków – najlepsza lokalizacja dla outsourcingu

Kraków jest liderem spośród tzw. miast wyłaniających się na lokalizację usług okołobiznesowych. Opublikowano najnowsze dane rankingu, przygotowanego corocznie przez specjalistów z Global Services&Tholons.

Muzeum Sztuki Współczesnej – budynek już gotowy!

Możliwość obejrzenia wystawy Claudia Nardiego Architecture for Sensitive Lives, filmów Nowa kultura w Krakowie i Zabłocie zastane oraz zobaczenia pomieszczeń, które w przyszłości nie będą dostępne dla zwiedzających – to wszystko czeka osoby, które 16 listopada (wtorek) o godz. 18 odwiedzą Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Lipowej 4. W tym dniu budynek muzeum zostanie oddany do użytku.

Bilety komunikacji przez komórkę
Komunikat archiwalny 2010-11-15

Miasto podpisało umowę z firmami moBilet i mPay, które umożliwiają zakup biletów komunikacji miejskiej przez komórkę. Nowa usługa będzie dostępna od 6 grudnia.

TAK dla całkowitego zakazu palenia w lokalach
Komunikat archiwalny 2010-11-15

W lokalach powinien obowiązywać całkowity zakaz palenia - tak wynika z sondy przeprowadzonej przez miejski serwis internetowy www.krakow.pl.

Wsparcie dla szpitala
Komunikat archiwalny 2010-11-15

Oddział Chirurgii Dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu będzie modernizowany. Prezydent Krakowa postanowił przeznaczyć pieniądze na wkład własny placówki, potrzebny do otrzymania dotacji z Unii Europejskiej. W przyszłym roku szpital otrzyma 1,3 miliona zł.

Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy
Komunikat archiwalny 2010-11-15

Zamiast słowa obraz, dźwięk, ruch ciała, animacja form, kolor i światło. Różnorodność gatunków: teatr maski, lalek, tańca i ruchu, opera, happening, akcje i instalacje plastyczne, a nawet działania cyrkowe. A wszystko to zamknięte w jednym festiwalu – Dedykacje: Materia Prima. Międzynarodowym  Festiwalu Teatru Formy, który potrwa do 20 listopada.

Światowy Dzień Walki z cukrzycą w Krakowie
Komunikat archiwalny 2010-11-14

Dziś (14 listopada, niedziela) obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Walki z Cukrzycą (World Diabetes Day). Głównym celem obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą jest zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobów leczenia choroby i powikłań związanych z nią oraz promowanie zdrowego stylu życia. Tematem przewodnim na lata 2009-2013 jest „Edukacja i prewencja”, a hasło szczegółowe na ten rok brzmi „Przejmijmy kontrolę nad cukrzycą. Teraz”.

11 Listopada w Krakowie
Komunikat archiwalny 2010-11-11

Msza św. na Wawelu, patriotyczny pochód Drogą Królewską na pl. Matejki i Lekcja Śpiewania na Rynku Głównym – to dzisiejsze  (11 listopada) uroczyste obchody Święta Niepodległości w Krakowie.

CORT już otwarty
Komunikat archiwalny 2010-11-11

Ponad 700 m2 powierzchni, punkt InfoKraków, kawiarnia „Powiśle”, 13 stoisk z pamiątkami – to wszystko czeka na turystów, którzy odwiedzą Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle. CORT został otwarty 9 listopada (wtorek).