Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zwierzaki proszą o dom

Kilkaset psów i kotów czeka w krakowskim schronisku przy ul. Rybnej 3 na dobry dom. W tym tygodniu szukamy domu dla starszego pieska Maksa oraz kota Makiego.

Maks to malutki 13-letni kundelek, waży 3,4 kg. Został oddany z powodu 'agresji', jednak trochę trudno w to uwierzyć (okazywana była przy jedzeniu). Na chwilę obecną Maksiu nawet obcym osobom pozwala brać się na ręce, a gdy się go zdejmie z kolan to stara wdrapać się z powrotem. Uwielbia głaskanie, rozdaje buziaki. Pewnie nie jest idealny, w końcu może już coś go zaboleć, czy rozdrażnić - ale ciężko sobie wyobrazić, żeby taki mały piesek stanowił zagrożenie dla kogokolwiek. Maksiu dopiero co trafił do Schroniska (2 sierpnia), ale biorąc po uwagę jego wiek i gabaryty, chcemy by jak najszybciej znalazł dom. Mieszkał w bloku, zostawiony sam w boksie nie szczeka. Ładnie chodzi na smyczy. Bardzo źle widzi - o ile nie jest już całkiem niewidomy, dlatego na spacerach trzeba dużo do niego mówić, żeby szedł w dobrym kierunku. Jest ogromnie uroczy, może ktoś znajdzie dla niego malutki, ciepły kącik w domu?

Kot Maki został odwieziony do Schroniska, ponieważ jego właścicielka zmarła, a rodzina postanowiła, że kota nie chce. Maki kiedyś na pewno był pięknym kocurem z dłuższą sierścią, jednak do Schroniska trafił już nieco zbyt chudy, z dredami przy skórze. Tęsknota i stres spowodowały, że wygląda teraz jak cień kota. Oddanie go do Schroniska pogłębiło jeszcze traumę: aby cokolwiek zjadł, trzeba go głaskać, prosić, podkładać konserwę pod nos. Jest łagodny w stosunku do ludzi, widać, że dbano o niego kiedyś – uwielbia być czesany, noszony na rękach, głaskany. Gdy poświęci mu się trochę uwagi to ożywia się, zaczyna mruczeć i ugniatać łapkami. Maki pilnie potrzebuje domu, koty w takim stresie są o wiele bardziej narażone na choroby – możemy wtedy podać leki, ale najważniejsze lekarstwo to kochający dom. W nowym miejscu może być najpierw nieco wystraszony.

Osoby, które chciałyby przygarnąć czworonoga prosimy o kontakt z Krakowskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Rybna 3, tel. 429-74-72. Nowi opiekunowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad trenera. Azyl przyjmuje zwierzęta przez całą dobę, a wydaje nowym opiekunom w godzinach 10.00 - 14.00 i 15.00 - 17.00 przez wszystkie dni tygodnia (również w niedziele i święta). Więcej informacji oraz zdjęcia psów i kotów czekających na nowy dom dostępne są pod adresem www.schronisko.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-08-05
Data aktualizacji: 2015-08-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź