Komunikat archiwalny

Ulgi dla dużych rodzin

Już ponad 5600 rodzin z około 6,2 tys. uprawnionych złożyło w magistracie wniosek o wydanie karty w ramach obowiązującego Programu Krakowska Karta Rodzinna 3+. Około 40 000 kart zostało spersonalizowanych. Karta gwarantuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci korzystanie z dynamicznie rozwijającego się systemu ulg, preferencji oraz rabatów, które oferują instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne. Przy realizacji Karty współpracę z Miastem podjęło ok. 130 podmiotów publicznych i komercyjnych, oferujących zniżki i rabaty w blisko 200 miejscach. 

Ulgi dla dużych rodzin
Fot. Magiczny Kraków

Przypomnijmy: program dedykowany wielodzietnym rodzinom funkcjonuje w Krakowie od 2012 roku. Najpierw była to Karta Rodzinna 4+, a od 2014 r. Krakowska Karta Rodzinna 3+. Zainteresowanie programem jest ogromne. Wg danych GUS z 2011 r. w Krakowie zamieszkuje 5139 rodzin z trójką dzieci oraz 1070 rodzin z co najmniej 4 dzieci. Razem rodzin 3+ jest więc ok. 6 200. Od 1 sierpnia 2014 r. do programu przystąpiło ponad 5600 rodzin z około 6,2 tys. uprawnionych. Około 40 000 kart zostało spersonalizowanych. Szacuje się, że Krakowską Kartą Rodzinną posługuje się ponad 90% uprawnionych rodzin. Świadczy to o tym, że Program został w pełni zaakceptowany przez krakowskie rodziny wielodzietne i jest dla nich bardzo atrakcyjny. Korzyści są wielorakie, od bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży, poprzez możliwość odpracowania zadłużenia z tytułu korzystania z mieszkań komunalnych, preorientację zawodową, zwolnienie z czesnego w samorządowych żłobkach, a także 50% niższe opłaty za pobyt dzieci w samorządowych przedszkolach.

Najbardziej popularną kategorią zniżek wśród beneficjentów programu jest „Gastronomia i sklepy”. Rodziny chętnie korzystają także z oferty instytucji kultury.

Na stronie www.kkr.krakow.pl znajduje się pełna lista partnerów Programu KKR3+ wraz z wykazem zniżek.

Tagi: pomoc, kraków

Pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: SZYMON WACHAL
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także