Komunikat archiwalny

Ruszają zapisy do akcji 'Ciepły Kraków'

Akcja "Ciepły Kraków" zapewnia bezpłatne badania termowizyjne dla mieszkańców Krakowa. Jej celem jest wskazanie właścicielom i mieszkańcom domów miejsc w ich budynkach, przez które na zewnątrz nadmiernie ucieka ciepło. Organizatorzy podkreślają, że jest to walka z krakowskim smogiem. Budynki zmniejszą swoje zapotrzebowanie na ciepło przez co będą emitować mniej zanieczyszczeń do atmosfery.

Ruszają zapisy do akcji 'Ciepły Kraków'
Fot. Magiczny Kraków

W celu ograniczenia strat energii, warto przebadać dom za pomocą kamery termowizyjnej. Badanie budynku z zewnątrz trwa około kilkudziesięciu minut. Kolory na zdjęciach wskazują, którymi miejscami ucieka ciepło czyli pieniądze. Po zakończeniu badania właściciel domu otrzyma raport, na podstawie którego może dokonać zmian polepszających stan domu.

Do badania mogą zgłaszać się właściciele domów jednorodzinnych, bliźniaków i szeregowców na terenie Krakowa. Organizatorzy przewidują również możliwość przebadania kilku kamienic.

Jak zgłosić się do darmowego wzięcia udziału w akcji Ciepły Kraków?

7 stycznia 2016 na stronie www.cieplykrakow.pl zostanie udostępniony do pobrania formularz rejestracyjny. Należy w nim podać imię, nazwisko, adres budynku, telefon kontaktowy, adres mailowy oraz zaakceptować regulamin akcji. 

Liczba miejsc jest ograniczona a o wzięciu udziału decyduje kolejność poprawnie wypełnionych zgłoszeń.

Badania powinny rozpocząć się w drugiej połowie stycznia i potrwają do końca marca 2016 roku. Będą prowadzone od poniedziałku do niedzieli w zależności od warunków atmosferycznych.

Szczegóły akcji znajdziecie na stronie:

www.cieplykrakow.pl

https://www.facebook.com/cieplykrakow/?fref=ts

Nie przegap okazji która trafia się raz do roku!

Tagi: badania, akcja

Pokaż metkę
Osoba publikująca: SZYMON WACHAL
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także