Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

TAK! DLA CZYSTEGO POWIETRZA

11 stycznia rusza kampania informacyjna TAK! DLA CZYSTEGO POWIETRZA. Do mieszkań krakowian zapukają przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, żeby zachęcać mieszkańców posiadających paleniska węglowe do ich wymiany na ogrzewanie ekologiczne. Akcja potrwa do 25 marca.

Kampania informacyjna TAK! DLA CZYSTEGO POWIETRZA odbywa się w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa. Od 11 stycznia do 25 marca upoważnieni przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa udadzą się do mieszkań osób, które jeszcze dysponują piecami węglowymi, by zachęcić ich do wymiany ogrzewania na proekologiczne. Przy okazji mieszkańcy będą informowani o możliwościach wsparcia, jakiego udziela Miasto. – Upoważnione przez nas osoby będą odwiedzać mieszkańców Krakowa z pełnym pakietem informacji i materiałami niezbędnymi do złożenia wniosku o wymianę pieca, będą także służyć radą w tej kwestii – mówi Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska. Dodatkowe informacje można uzyskać w Punkcie Informacyjno-Doradczym na os. Zgody, pokój 7, telefon: 12 616 88 48.

Przypominamy, że złożenie wniosku w tym roku gwarantuję otrzymanie do 100% dofinansowania kosztów kwalifikowanych inwestycji. W następnych latach dofinansowanie będzie malało, w roku 2017 będzie to do 80% kosztów kwalifikowanych, a w roku 2018 do 60% kosztów kwalifikowanych. Mieszkańcy, którzy dokonali zmiany systemu ogrzewania na ekologiczne mogą uzyskać, w ramach Lokalnego Programu Osłonowego (LPO) dofinansowanie nawet do 100% różnicy kosztów ogrzewania.

Poniżej warunki uzyskania pomocy w ramach LPO:

  • przeprowadzona po 14 września 2011 r. trwała zmiana systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów proekologicznych, czyli ogrzewanie: gazowe, elektryczne, olejowe (lekki olej opałowy) lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej;
  • dochód nieprzekraczający, w przypadku:

    - osoby samotnie gospodarującej – kwoty 3 170 zł „netto”
    - wspólnego gospodarstwa domowego – kwoty 2 313 zł „netto” na osobę

  • zobowiązanie do uregulowania opłat na rzecz dostawcy energii cieplnej służącej ogrzaniu lokalu;
  • faktyczne zamieszkiwanie na terenie Gminy Miejskiej Kraków w lokalu, w którym w sposób trwały zmieniono system ogrzewania.

ULOTKA [pdf]

INFORMACJA [pdf]

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-01-08
Data aktualizacji: 2016-01-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź