Komunikat archiwalny

Zakochani w „Krakowiaku”

Jeśli w święto zakochanych planujecie wyjątkowy wieczór warto, żeby anglosaska tradycja nabrała krakowskiego stylu. Dzisiaj, w niedzielę 14 lutego zakochani będą mieli swój własny tramwaj. Specjalnie dla was tego dnia przez trzy godziny od 15.00 do 18.00, po krakowskich ulicach będzie kursował tramwaj „Krakowiak”. 

Zakochani w „Krakowiaku”
Fot. MPK Kraków

Ten najdłuższy w Polsce tramwaj może zabrać nawet 300 zakochanych pasażerów. Atrakcji w „Krakowiaku” nie zabraknie. Zadbają o to aktorzy Teatru Ludowego, którzy dla zakochanych zaśpiewają piosenki Hanki Ordonówny, Anny German, Hanny Banaszak, Maryli Rodowicz, Kaliny Jędrusik, Ewy Bem oraz Krystyny Prońko.

Jadąc tym tramwajem warto mieć przy sobie telefon i udokumentować swoją obecność robiąc zdjęcie. Zakochani, którzy prześlą na adres konkurs@mpk.krakow.pl swoje zdjęcie będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody, w tym możliwość samodzielnego poprowadzenia nowoczesnego „Krakowiaka” na terenie zajezdni.

Tramwaj dla zakochanych wyjedzie punktualnie o 15.00 z Zajezdni Tramwajowej Podgórze i pojedzie ul. Kalwaryjską, Krakowską, przez Plac Wszystkich Świętych do Bronowic Małych. Następnie zawróci i pojedzie przez Plac Wszystkich Świętych, al. Pokoju, ul. Kocmyrzowską obok Teatru Ludowego do Wzgórz Krzesławickich. Z tej pętli po trasie linii nr 1 pojedzie do pętli Salwator.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl
 

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Marcin Faber
Podmiot publikujący:
Zobacz także