Komunikat archiwalny

Zamknięcie estakady nad ulicą Wielicką - utrudnienia [WIDEO]

W sobotę (12 marca) ruszył kolejny etap budowy łącznicy kolejowej, inwestycji PKP PLK, który znacząco wpłynie na ruch samochodowy w rejonie skrzyżowania ul. Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich, Limanowskiego i al. Powstańców Śląskich. Dla pasażerów komunikacji miejskiej przewidziane są ułatwienia.

Zamknięcie estakady nad ulicą Wielicką - utrudnienia [WIDEO]
Fot. zablocie-krzemionki.pl

W sobotę zostały zamknięta Estakada im. Obrońców Lwowa (nad ul. Wielicką) oraz lewoskręt z ul. Powstańców Śląskich w ul. Limanowskiego. Estakada umożliwia przejazd z rejonu Łagiewnik w stronę Nowej Huty, z pominięciem skrzyżowania ul. Wielickiej, ul. Limanowskiego i al. Powstańców Śląskich. Teraz cały ruch jest puszczony dołem (obok estakady) co wiąże się z dłuższym czasem przejazdu niż zwykle. Estakada będzie zamknięta przez przynajmniej trzy miesiące.

Zachęcamy krakowian, aby na czas remontu wybrali komunikację miejską. Ponieważ prace nie powodują utrudnień na ul. Wielickiej, tramwaje kursują bez zmian. Dla pasażerów autobusów został natomiast wydzielony buspas, rozpoczynający się przy ul. Kamieńskiego, na wysokości węzła nad al. Powstańców Śląskich.

Budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki pozwoli na skrócenie czasu przejazdu z Krakowa do Zakopanego i ze Skawiny do Krakowa o około 15 minut. Ponadto przyczyni się do powstania kolejnego odcinka Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (do stacji w Skawinie), która zdecydowanie szybciej dowiezie podróżujących do centrum Krakowa, niż np. samochód i przyczyni się do odkorkowania tej części miasta. W ramach inwestycji zbudowane zostaną także dwie stacje kolejowe – na Zabłociu i Krzemionkach. Przystanek Krzemionki będzie usytuowany blisko ul. Wielickiej, tak aby umożliwić szybką i bezpieczną przesiadkę.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także