Komunikat archiwalny

Sadzimy drzewa na ul. Rajskiej

W najbliższą, środę po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się sadzenie drzew na wyremontowanym odcinku ulicy Rajskiej. Na pozostałej części stanie 10 donic, które tymczasowo poprawią estetykę miejsca.

Sadzimy drzewa na ul. Rajskiej
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej

Zarząd Zieleni Miejskiej w przyszłym tygodniu rozpocznie sadzenie lip srebrzystych na wyremontowanym odcinku ul. Rajskiej. Na fragmencie, który nie został jeszcze zmodernizowany (do ul. Dolnych Młynów) stanie 10 donic, które poprawią estetykę tego odcinka. W donicach posadzone zostaną drzewa oraz kompozycje z bylin i traw spójnie nawiązujące do kompozycji zieleni na zaprojektowanym odcinku ul. Rajskiej, którego realizacja przebiegnie w tym roku.

Po całkowitym zakończeniu remontu donice zostaną przetransportowane w inny rejon Krakowa, dając szansę na zazielenienie się tym miejscom, gdzie zieleń z różnych przyczyn nie występuje np. na ul. Krupniczej czy Kazimierzu.

W zeszłym roku w ramach działań ZIKIT oraz ZZM na podstawie uzyskanych pozwoleń, usuniętych zostało łącznie 1300 drzew, a posadzono 2200 nowych.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także