Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

MPO z bliska. Zapraszamy na dni otwarte

Dni otwarte w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania, które w tym roku odbywają się 23 i 24 września, to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na co dzień niedostępne obiekty, takie jak Dyspozytornia Główna czy Zakład Demontażu Odpadów, wzbogacić swoją wiedzę ekologiczną oraz… zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w zamiatarce albo śmieciarce.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Dni otwarte odbędą się w siedzibie spółki przy ul. ‎Nowohuckiej 1. ‎ Uczestnikom udostępnione zostaną obiekty w głównej bazie spółki, a zwiedzanie terenu będzie odbywało się w zorganizowanych grupach, które będą wyruszały co 1,5 godziny: ‎‎9.00 , ‎10.30‎, ‎12.00 i ‎13.30‎.

Po terenie bazy oprowadzać będą wyznaczeni pracownicy MPO, którym będzie można zadawać wszelkiego rodzaju pytania, na przykład: Gdzie MPO trzyma sól na zimę? Ile jest tej soli? Jak szybko jeździ zamiatarka? Czy śmieciarka zgniata śmieci? Po co i jak MPO mieli stare tapczany? Oczywiście będzie można też zadawać bardziej prozaiczne pytania dotyczące zasad segregacji odpadów czy dodatkowych programów dostępnych dla mieszkańców Krakowa. Na przykład: Czy z butelki PET można zrobić nową? Jak się czyści tory tramwajowe?

Przejście trasy z przewodnikiem będzie prezentowało pełen zakres działań MPO Kraków. Trasa będzie wiodła m.in przez ‎Dyspozytornię Główną, w której na co dzień podejmowane są kluczowe decyzje dotyczące bieżących działań firmy, Zakład Demontażu Odpadów Wielkogabarytowych, gdzie m.in. wytwarzane jest ekologiczne paliwo alternatywne. Na trasie zwiedzania będzie także pokaz sprzętu do zimowego utrzymania miasta (pługi, solarki różnych wielkości, magazyn soli) oraz pokaz działania sprzętu oczyszczającego ulice, chodniki i ścieżki rowerowe ‎‎(zamiatarki, polewaczki, sprzęt różnej wielkości). Spacer po Lamusowni pozwoli na praktyczne ‎przypomnienie podstawowych informacji o systemie gospodarki odpadami w Krakowie, obrazowe ‎wyjaśnienie tego, co się dzieje z odpadami i dlaczego warto je segregować. Dla tych, którzy nigdy jeszcze nie korzystali z Lamusowni, omówione zostaną również zasady postępowania w tym miejscu, a zainteresowani będą mogli ‎zapoznać się ze wszystkimi dodatkowymi programami, które bez żadnych dodatkowych opłat są dostępne dla mieszkańców Krakowa, m.in. Elektrobrygada na telefon, ‎‎100% korzyści- odbiór tekstyliów, program odbioru odpadów zielonych i „wielkich gabarytów” ‎itp.‎

Czas przejścia grupy to mniej więcej 60 minut. Każdy uczestnik otrzyma firmowe gadżety ‎i pamiątki. W programie jest również czas na sesję zdjęciową w zamiatarce albo śmieciarce. Wizyty nie trzeba rezerwować, wystarczy przyjść chwilę przed czasem startu danej grupy.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-09-20
Data aktualizacji: 2016-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź