Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Przycisk Sieci Życia” - pomoc dla starszych, chorych i samotnych

Mieszkający samotnie, chory na serce starszy mężczyzna zaczyna nagle odczuwać silny ból w klatce piersiowej. Chce zadzwonić po pogotowie, ale nie ma siły wybrać numeru i powiedzieć, co się dzieje. Pozostawiony samemu sobie jest w tym momencie bez szans. Tak samo jak każda inna osoba – chora, starsza, niepełnosprawna - w podobnej sytuacji. Ale wcale nie musi tak być. Aby w każdej chwili uzyskać pomoc, wystarczy mieć przy sobie niewielki breloczek alarmowy i w sytuacji zagrożenia wcisnąć przycisk. To wystarczy do uruchomienia prowadzonego przez Społeczną Krajową Sieć Ratunkową całodobowego systemu alarmowego i otrzymania błyskawicznej pomocy ze strony odpowiednich służb, w tym wypadku pogotowia.

Fot. Rui Caldeira / freeimages.com

Doświadczeni ratownicy z Krajowej Sieci Alarmowej, prowadzonej przez działający na zasadach non-profit Sztab Ratownictwa, udostępnili supernowoczesne i wyjątkowo skuteczne rozwiązanie: zestaw alarmowy z breloczkiem do wzywania pomocy w przypadkach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.

„Sieć Życia umożliwia skuteczną ochronę osób starszych, niesamodzielnych, chorych, samotnych na terenie całego kraju. Sprawia, że czują się one na co dzień o wiele bezpieczniej i pewniej. Z usługi można korzystać bezpłatnie przy pomocy komórkowego lub stacjonarnego aparatu telefonicznego. Stwarza możliwość wezwania pomocy również w sytuacji, gdy osoba potrzebująca pomocy nie jest w stanie zadzwonić i poinformować o tym, komu i gdzie jest niezbędne udzielenie pomocy.

Usługa „Przycisk Sieci Życia” czynna jest całą dobę i realizowana przy pomocy dyżurujących operatorów, którzy niezwłocznie po otrzymaniu sygnału alarmowego, przekazują wezwanie adekwatnym do sygnalizowanego zagrożenia służbom, które mogą podjąć interwencję w danym przypadku. Nadawany sygnał alarmowy umożliwia dokładną lokalizację miejsca, z którego jest wysyłany, ponieważ każdy abonent jest przypisany do konkretnej lokalizacji mieszkania, domu. Użytkownik sieci może skorzystać z innych rozwiązań alarmowych niż telefon, tj. profesjonalnych zestawów alarmowych, ale możliwość ubiegania się o otrzymanie bezpłatnego zestawu alarmowego dotyczy wyłącznie osób będących w trudnej sytuacji życiowej.

„Sieć Życia” działa na zasadach non profit. Oferta jest bezpłatna, działania Społecznej Sieci Ratunkowej są utrzymywane ze składek członkowskich a ich wysokość jest dobrowolna. Możliwość korzystania przez osoby niesamodzielne z sieci bez konieczności opłacania dobrowolnych składek członkowskich dotyczy okresu najbliższego roku. Po upływie tego czasu będą wymagane składki członkowskie.

Stowarzyszenie nie prowadzi statystyk w zakresie liczby przypadków wezwań pomocy, ale w przybliżeniu podaje, że rocznie ok. 30 tys. ludzi dokonuje wezwania pomocy za pośrednictwem „Sieci Życia”.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-02-22
Data aktualizacji: 2017-02-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź