Komunikat archiwalny

Tak! Dla czystego powietrza – trwa kolejna kampania informacyjna

Trwa trzecia edycja kampanii „Tak! Dla czystego powietrza”. Projekt ma zachęcić krakowian do skorzystania z dotacji do wymiany pieców węglowych. Ankieterzy, wyposażeni w specjalny identyfikator, odwiedzają mieszkańców do końca marca.

Tak! Dla czystego powietrza – trwa kolejna kampania informacyjna
Fot. Magiczny Kraków

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Miasto przeprowadziło dwie edycje kampanii „Tak! Dla czystego powietrza”. Ankieterzy wyposażeni w materiały informacyjne odwiedzili kilkadziesiąt tysięcy osób. To między innymi dzięki tak prowadzonym zachętom bezpośrednio w domach mieszkańców, w 2016 roku do UMK wpłynęła rekordowa liczba wniosków o wymianę pieca.

– Od 24 lutego do 30 marca przeprowadzamy trzecią edycję kampanii. Tym razem działający na nasze zlecenie ankieterzy skupią się głównie na obszarze takich dzielnic jak Bronowice, Zwierzyniec, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny, Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Podgórze Duchackie, Łagiewniki, Borek Fałęcki, Swoszowice, czyli tam, gdzie pieców węglowych jest najwięcej – informuje Jan Urbańczyk, zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska UMK.

Wyposażeni w specjalne identyfikatory ankieterzy będą pytać mieszkańców o bariery przy składaniu wniosków, udzielać informacji o Programie Ograniczania  Niskiej Emisji, Lokalnym Programie Osłonowym i ofercie Miasta związanej z likwidacją pieców węglowych. Przy okazji zweryfikują liczbę palenisk.

Warto wiedzieć, że obecnie, szacunkowa liczba palenisk węglowych w Krakowie wynosi około 16 tys. Przewiduje się, że ta liczba do końca bieżącego roku powinna spaść poniżej 10 tys.

tak dla czystego powietrza

 

 

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także