Komunikat archiwalny

Dołóż się do zbiórki na antysmogowe rośliny dla szkół

Ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup roślin, które wspomogą walkę ze smogiem. Rośliny trafią do zainteresowanych akcją krakowskich przedszkoli i szkół. Autorami projektu są: Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Łukasz Wantuch, radny miasta Krakowa.

Dołóż się do zbiórki na antysmogowe rośliny dla szkół
Fot. Bogusław Świerzowski

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na zakup roślin, które pomogą w walce ze smogiem. Jeżeli krakowianie zbiorą 5 tys. zł, bank HSBC doda 15 tys. zł do akcji, a Zarząd Zieleni Miejskiej dorzuci kolejne 15 tys. zł (z możliwością zwiększenia kwoty).

Taka inicjatywa ma dwie istotne zalety – mieszkańcy mogą czynnie włączyć się w walkę o czyste powietrze, a wspólne działanie wzmocni funkcjonowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Do programu zgłosiło się kilkadziesiąt przedszkoli i szkół podstawowych. Urząd Miasta Krakowa i współorganizatorzy zakładają, że uda się kupić jak najwięcej sadzonek, do każdej klasy i sali lekcyjnej. Dzieci dostaną doniczkę, ziemię i sadzonkę. Następnie wspólnie z nauczycielem połączą te elementy i podleją roślinę. Później muszą wspólnie o nią dbać.

Warto zaznaczyć, że w 1989 roku Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA przebadała dużą grupę roślin i wybrano te, które najskuteczniej oczyszczają powietrze. Rekordzistami okazały się dracena odwrócona i chryzantema wielkokwiatowa. Podobne rośliny chcemy kupić dla krakowskich dzieci.

Możesz wpłacić nawet 2 zł. Do zebrania jest 5 tys. zł, ale jeśli uda się przekroczyć tę sumę, do krakowskich szkół i przedszkoli trafi więcej sadzonek. Wejdź na stronę internetową akcji i ją wesprzyj!

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także