Komunikat archiwalny

Pokaż urok łąki kwietnej i wygraj

Masz smykałkę do robienia zdjęć? Potrafisz zainspirować się przyrodą i uchwycić moment? A może lepiej idzie ci rysowanie lub przygotowywanie kolaży? Jeśli tak, weź udział w konkursie fotograficzno-plastycznym, którego motywem przewodnim jest łąka kwietna. Prace można przesyłać do 5 września. Na zwycięzców czekają nasiona, które pozwolą stworzyć kolejne łąki kwietne w naszym mieście, a także książki przyrodnicze. Organizatorem konkursu jest Fundacja Łąka przy wsparciu Zarządu Zieleni Miejskiej.

Pokaż urok łąki kwietnej i wygraj
Fot. tookapic.com

W Krakowie mamy ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych łąk kwietnych zlokalizowanych m.in. na Błoniach, w parkach Lotników, Jordana, Skalskiego, Rżąka czy przy ul. Nowosądeckiej, Armii Krajowej i Marii Konopnickiej. Celem konkursu jest pokazanie piękna tych terenów oraz ich roli w przyrodzie naszego miasta.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: trzech fotograficznych oraz jednej plastycznej:

  • MIASTO (fotografia): Łąki kwietne dodają uroku wielu miejscom w naszym mieście. Pokaż, że łąka może współgrać z miejskim krajobrazem. Nagroda główna: mieszanka nasion do założenia łąk kwietnych o wartości 500 złotych.
  • ZWIERZĘTA (fotografia): Motyle, pszczoły i ptaki to niektóre ze zwierząt, które chętnie pozują na łąkach. Uchwyć ich piękno na tle kwiatów. Nagroda główna: mieszanka nasion do założenia łąk kwietnych o wartości 500 złotych.
  • LUDZIE (fotografia): Pokaż, że łąki mogą sprawiać radość mieszkańcom miast lub ich edukować. Nagroda główna: mieszanka nasion do założenia łąk kwietnych o wartości 500 złotych.
  • PLASTYCZNY (dla dzieci i młodzieży do piętnastu lat): Pokaż piękno łąki poprzez kolaż, wycinankę, rysunek lub obraz. Nagroda główna: komplet książek o tematyce przyrodniczej o wartości 300 złotych.

Wymagania techniczne:

Zdjęcia w kategoriach „miasto” i „zwierzęta” powinny być wykonane w jakości 300 dpi. Pozostałe – przynajmniej 100 dpi. Pliki należy przesyłać w formacie JPG. Można wysyłać więcej niż jedną fotografię na kategorię. Każdy uczestnik może wziąć udział w dowolnej liczbie kategorii. Szczegóły konkursu na profilu Fundacji łąka na Facebooku.

Prace należy przesyłać mailowo na adres biuro@laka.org.pl (w tytule wiadomości należy wpisać „konkurs fotograficzny”) lub pocztą na adres: Fundacja Łąka, ul. Wandy 3/7 m.20, 03-949 Warszawa.

Termin nadsyłania prac to 5 września. Lista laureatów zostanie ogłoszona 15 września.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także