Komunikat archiwalny

Pomóż zbadać potencjał kreatywności Krakowa

Bilbao, Helsinki, San Sebastian, Sewilla – to tylko kilka z 20 miast, które wzięły udział w badaniu Indeksu Kreatywnego. Do tego grona właśnie dołącza Kraków!

Pomóż zbadać potencjał kreatywności Krakowa
Fot. tookapic.com

Indeks Miast Kreatywnych to autorskie narzędzie mierzenia kreatywności dużych ośrodków, opracowane przez Charlesa Landryego i Jonathana Hyamsa - brytyjskich specjalistów w zakresie urbanistyki. Indeks pomaga miastom ocenić obecną sytuację, zidentyfikować najważniejsze trendy i zjawiska w zakresie kultury i kreatywności i biznesu, wpływające na obecny kształt miasta. Dzięki tej ocenie będzie mogło ono jeszcze lepiej się rozwijać, wspierać inspirujące inicjatywy, a przede wszystkim nieustannie doskonalić i ulepszać własne działania.

Nikt nie zna miasta lepiej od jego mieszkańców, dlatego ważną część badań stanowi ankieta skierowana do osób związanych z Krakowem. Wypełnienie wersji skróconej zajmie zaledwie pięć minut, zaś wersja pełna wymaga poświęcenia kwadransa – zdecyduj, ile czasu możesz poświęcić na rozwój Twojego miasta i wypełnij kwestionariusz! Dostępny jest TUTAJ.

Oprócz ankiety na badanie składa się seria obserwacji i pogłębionych wywiadów z przedstawicielami krakowskiego sektora kreatywnego, które jesienią przeprowadzi Charles Landry.

Więcej informacji o Indeksie Miast Kreatywnych znajdziesz TUTAJ.

Tagi: rozwój, miasto

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także