Komunikat archiwalny

Pingwiniarnia w krakowskim zoo nagrodzona

Budowa wybiegu dla pingwinów Humboldta w krakowskim ogrodzie zoologicznym zdobyła główną nagrodę w konkursie „Modernizacja Roku 2016”. Krakowską pingwiniarnię doceniono w kategorii „Rewitalizacje obszarów urbanistycznych i terenów zieleni”. 24 sierpnia w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie finaliści XXI edycji konkursu usłyszeli werdykt kapituły i odebrali nagrody.

Pingwiniarnia w krakowskim zoo nagrodzona
Fot. zoo-krakow.pl

Ogólnopolski konkurs „Modernizacja Roku” organizowany jest już od 21 lat. Wyłania najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. Docenia wysiłki i kreatywność inwestorów, wykonawców, jak i projektantów. „Rewitalizacje obszarów urbanistycznych i terenów zieleni” to jedna z 13 kategorii, w których przyznawane są nagrody konkursowe.

Wybieg dla pingwinów Humboldta z zapleczem technicznym wraz z instalacjami i infrastrukturą techniczną to największa inwestycja, jaką Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie przeprowadziła w ostatnich latach. Prace rozpoczęły się w sierpniu 2015 r. Obiekt otwarto w czerwcu 2016 r. Przedsięwzięcie współfinansowała Gmina Miejska Kraków.

Pingwiny zasiedliły skalistą plażę, sztuczne skały i dwa baseny. Podwodna ekspozycja umożliwia podglądanie ptaków w czasie nurkowania. Pingwiniarnia to dziś jedna z głównych atrakcji krakowskiego ogrodu. W naturze pingwiny Humboldta zamieszkują wybrzeża Peru i Chile.


Więcej na temat konkursu i tegorocznej edycji na stronie www.modernizacjaroku.org.pl.

Tagi: nagroda, ZOO

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także