Komunikat archiwalny

Urzędowe sprawy załatwisz w CH Serenada

Wyjazd na zakupy i wizyta w urzędzie nie muszą się wzajemnie wykluczać. Dowiodły tego magistrackie Punkty Obsługi Mieszkańców, które od kilku lat z powodzeniem działają w Galerii Bronowice i Bonarka City Center. Wkrótce dołączy do nich kolejny – w nowo wybudowanym Centrum Handlowym Serenada, przy ul. Bora Komorowskiego 41. Punkt rozpocznie pracę 27 października, wraz z otwarciem nowego kompleksu handlowego.

Urzędowe sprawy załatwisz w CH Serenada
Fot. Bogusław Świerzowski

Punkt Obsługi Mieszkańców w CH Serenada (lokal B213) usytuowany jest w łatwo dostępnym miejscu, na pierwszympiętrze, naprzeciw ruchomych schodów, tuż przy wyjściu na parking. Będzie czynny od poniedziałku do soboty, w godzinach od 10.00 do 18.00, z wyjątkiem niedzieli i świąt.

Na stanowiskach (docelowo ośmiu, będą uruchamiane w miarę potrzeb) dyżurować będą urzędnicy Wydziału Spraw Administracyjnych oraz Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Mieszkańcy Krakowa odwiedzający Serenadę załatwią tam sprawy związane z meldunkiem, dowodem osobistym, działalnością gospodarczą, a także prawem jazdy i dowodem rejestracyjnym.

Zakres obsługi będzie więc taki sam jak w pozostałych Punktach Obsługi Mieszkańców:

  • czynności związane z zameldowaniem lub wymeldowaniem,
  • złożenie wniosku o wyrobienie dowodu osobistego,
  • pomoc przy rejestracji działalności gospodarczej (przekazywanie danych do CEIDG),
  • rejestracja pojazdów (kompleksowy zakres usług), 
  • złożenie wniosku o prawo jazdy i założenie profilu kandydata na kierowcę.

Ponadto w każdym Punkcie Obsługi Mieszkańców można składać wnioski i podania do wszystkich wydziałów Urzędu Miasta Krakowa (na zasadzie dziennika podawczego). Dokumenty są przekazane pocztą wewnętrzną do właściwych wydziałów merytorycznych.

Od 2 listopada do stycznia 2018 r. w Punkcie Obsługi Mieszkańców w CH Serenada będzie można również złożyć wniosek o przyznanie Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (karty będą wydawane w ramach programu pod nazwą Kraków dla Rodziny „N”).

Punkty Obsługi Mieszkańców zlokalizowane w dużych kompleksach handlowych są chętnie odwiedzane przez krakowian. Tylko w pierwszych trzech kwartałach tego roku w POM Bronowice urzędnicy załatwili ponad 3 tys. spraw meldunkowych, przyjęli ponad 8 tys. wniosków o dowód osobisty i obsłużyli ponad 7 tys. osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej. Podobnymi wynikami (w dwóch pierwszych zakresach) może pochwalić się POM w Bonarka City Center. W tym samym okresie urzędnicy Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców dyżurujący w POM Bronowice zarejestrowali prawie 7 tys. pojazdów (w Bonarka City Center. – ok. 5 tys.), udzielili prawie 6 tys. informacji (w Bonarka City Center. – ponad 5 tys.), przyjęli ponad 800 wniosków o wydanie prawo jazdy (w Bonarka City Center. – ponad 750) i wydali prawie 7 tys. dowodów rejestracyjnych (w Bonarka City Center. – około 5 tys.).

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także