Komunikat archiwalny

Trwa święto III sektora, sprawdź program

Trwa Festiwal Krakowskich Organizacji Pozarządowych – od 25 listopada do 2 grudnia lokalne fundacje i stowarzyszenia zapraszają krakowian do udziału w różnych zajęciach, warsztatach i spotkaniach. Wszystko po to, by mieszkańcy mogli lepiej poznać III sektor, a działacze i aktywiści – potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

Trwa święto III sektora, sprawdź program
Fot. materiały prasowe

Zdrowie, edukacja, kultura, pomoc społeczna, sport, aktywizacja seniorów… – to tylko niektóre obszary, w których prężnie działają krakowskie organizacje pozarządowe. Często korzystamy z ich usług, nawet o tym nie wiedząc. Dlatego warto skorzystać z okazji, by je lepiej poznać. Temu ma właśnie służyć Święto Krakowskich Organizacji Pozarządowych.

Festiwal organizują wspólnie Biuro Inicjatyw Społecznych, Federacja Małopolska Pozarządowa i Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Mieszkańcy Krakowa mogą wziąć udział w atrakcyjnych wydarzeniach kulturalnych, edukacyjnych, społecznych przygotowanych przez lokalne fundacje i stowarzyszenia w ich siedzibach lub miejscach aktywności. Wśród propozycji znajdują się zajęcia ze sztuki mediacji, prowadzenia rodziny zastępczej, komunikacji. Uczestnicy będą też mogli poznać taniec jako formę protestu, dowiedzieć się więcej o terapii śmiechem, czy też wziąć udział we wspólnym przytulaniu.

Program można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu Krakowskich Organizacji Pozarządowych, a aktualności są dostępne na Facebooku.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także