Komunikat archiwalny

Na bulwarze Czerwieńskim stanęła makieta pomnika AK

Od 19 grudnia krakowianie spacerujący po bulwarze Czerwieńskim mogą przyjrzeć się makiecie planowanego pomnika Armii Krajowej. Model został wykonany w skali 1:1, zgodnie ze zwycięskim projektem autorstwa Alexandra Smagi. Opinie na temat tego projektu mieszkańcy mogą wyrazić do końca stycznia, wypełniając formularz na stronie Miejskiego Centrum Dialogu.

Na bulwarze Czerwieńskim stanęła makieta pomnika AK
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Formularz jest dostępny TUTAJ.

Po wypełnieniu należy go przesłać mailem na adres: dialoguj@um.krakow.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Miejskie Centrum Dialogu, ul. Bracka 10, 31-005 Kraków, z dopiskiem – „Budowa pomnika AK”.

Makieta jest obiektem tymczasowym, pozostanie na terenie bulwaru Czerwieńskiego przez około dwa miesiące. Została wykonana z ceowników zimnogiętych z blachy czarnej surowej, stanowiących obrys poszczególnych części pomnika. Wszystkie elementy pomnika są ze sobą połączone, a ramy przymocowane do gruntu wbitymi prętami. Konstrukcja makiety jest obłożona płytami ze sklejki wodoodpornej o grubości 5 mm, pomalowanymi brązową farbą, nawiązującą do kolorystyki pomnika. Na modelu zamontowany został także znak Polski Walczącej.

Całkowity koszt wykonania oraz montażu makiety to 51 660 zł. 

 

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MISIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także