Komunikat archiwalny

Tartanowy tramwaj już na ulicach Krakowa

Od 1 stycznia tramwaj w szkocką kratę jeździ po krakowskich ulicach. Tartanowy tramwaj najczęściej będzie pojawiał się na liniach 1, 2, 3, 5, 6, 14, 18, 19, 20. Mamy nadzieję, że do końca 2018 r. – do wtedy jest bowiem przewidziane kursowanie tramwaju – każdy z mieszkańców będzie miał okazję, by odbyć nim przejażdżkę, a barwny wagon uatrakcyjni panoramę naszego miasta.

Tartanowy tramwaj już na ulicach Krakowa
Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

Wzór krakowskiego tartanu, który w ubiegłym roku otrzymaliśmy jako dar od partnerskiego miasta Edynburga, jest prezentowany na jednym z krakowskich tramwajów. Pomysł na taką promocję nowego symbolu Krakowa jest efektem konkursu przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku na portalu Magiczny Kraków. David McGirr, autor zwycięskiego pomysłu, czyli udekorowania wagonu krakowską kratą, uznał, że tramwaj jest najlepszą formą komunikacji, zarówno tej miejskiej, zbiorowej, jak i komunikacji informacji o nowym krakowskim tartanie.

Poprzez wyszukanie umieszczonego na tramwaju #szkockakratadlakrakowa będzie można poznać historię powstania krakowskiego tartanu, a także dowiedzieć się, że każdy z nas może wykorzystać wzór kraty w celach niekomercyjnych, a w szczególności jako wzór strojów, ich elementów, materiałów promujących Kraków czy motywów dekoracyjnych tworzonych przez instytucje i osoby prywatne. Podobnie, jak w przypadku wykorzystania logotypu Krakowa, także i tutaj konieczne jest dopełnienie odpowiednich formalności, które są określone w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zapraszamy do przejażdżki tramwajem i do promowania krakowskiego tartanu poprzez korzystanie z jego wzoru!

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także