Komunikat archiwalny

Filiżanka od prezydenta Krakowa na aukcję WOŚP

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał na aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ręcznie wykonaną, dekorowaną wysokokaratowym złotem filiżankę „Wawel Heads”. Wytwórcą jest Polska Fabryka Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” SA. Weź udział w aukcji – kliknij TUTAJ.

Filiżanka od prezydenta Krakowa na aukcję WOŚP
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

– Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że jestem wielkim miłośnikiem herbaty. Dlatego uznałem, że filiżanka to odpowiedni dar dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nie jest zwykła filiżanka, w swojej kolekcji mają ją szefowie delegacji zagranicznych miast partnerskich Krakowa, m.in. Budapesztu, Wiednia oraz Edynburga. Dlatego zachęcam wszystkich do licytacji – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Filiżankę można licytować do piątku, 26 stycznia, do godz. 14.20.

W niedzielę, 14 stycznia, na Rynku Głównym odbył się krakowski finał WOŚP. Był m.in.: koncerty, nauka pierwszej pomocy i licytacje. Podczas zeszłorocznego, jubileuszowego Finału WOŚP, zebrano 105 570 801,49 zł i tym samym ustanowiono kolejny, ogromny rekord. W ciągu ostatnich 25 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała już ponad 825 mln zł!

Pokaż metkę
Autor: ANNA DUDA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także